Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Howrah Mail - 12809


  ()
1 Mumbai Cst (CSTM)
20:35
0
1
0 km
2 Dadar (DR)
20:48
20:50
2 min
1
9 km
3 Thane (TNA)
21:13
21:15
2 min
1
34 km
4 Kalyan Jn (KYN)
21:35
21:40
5 min
1
54 km
5 Kasara (KSRA)
22:45
22:47
2 min
1
121 km
6 Igatpuri (IGP)
23:23
23:25
2 min
1
137 km
7 Devlali (DVL)
00:08
00:10
2 min
2
182 km
8 Nasik Road (NK)
00:23
00:25
2 min
2
188 km
9 Manmad Jn (MMR)
01:20
01:25
5 min
2
261 km
10 Chalisgaon Jn (CSN)
02:23
02:25
2 min
2
328 km
11 Jalgaon Jn (JL)
03:33
03:35
2 min
2
420 km
12 Bhusaval Jn (BSL)
04:00
04:05
5 min
2
445 km
13 Malkapur (MKU)
04:58
05:00
2 min
2
495 km
14 Nandura (NN)
05:28
05:30
2 min
2
523 km
15 Jalamb Jn (JM)
05:38
05:40
2 min
2
535 km
16 Shegaon (SEG)
05:48
05:50
2 min
2
547 km
17 Akola Jn (AK)
06:25
06:30
5 min
2
584 km
18 Murtajapur (MZR)
06:59
07:00
1 min
2
622 km
19 Badnera Jn (BD)
07:55
08:00
5 min
2
663 km
20 Dhamangaon (DMN)
08:30
08:32
2 min
2
709 km
21 Pulgaon Jn (PLO)
08:47
08:49
2 min
2
729 km
22 Wardha Jn (WR)
09:25
09:28
3 min
2
758 km
23 Nagpur (NGP)
11:05
11:25
20 min
2
837 km
24 Bhandara Road (BRD)
12:09
12:11
2 min
2
899 km
25 Tumsar Road (TMR)
12:25
12:27
2 min
2
917 km
26 Gondia Jn (G)
13:11
13:16
5 min
2
967 km
27 Dongargarh (DGG)
14:09
14:11
2 min
2
1040 km
28 Raj Nandgaon (RJN)
14:32
14:34
2 min
2
1072 km
29 Durg (DURG)
15:25
15:30
5 min
2
1101 km
30 Raipur Jn (R)
16:05
16:15
10 min
2
1138 km
31 Bhatapara (BYT)
17:03
17:05
2 min
2
1202 km
32 Bilaspur Jn (BSP)
18:00
18:15
15 min
2
1248 km
33 Champa (CPH)
19:01
19:03
2 min
2
1301 km
34 Sakti (SKT)
19:22
19:24
2 min
2
1331 km
35 Raigarh (RIG)
19:55
19:57
2 min
2
1380 km
36 Brajrajnagar (BRJN)
20:40
20:42
2 min
2
1441 km
37 Jharsuguda Jn (JSG)
21:35
21:40
5 min
2
1454 km
38 Rourkela (ROU)
22:55
23:10
15 min
2
1555 km
39 Chakradharpur (CKP)
00:28
00:35
7 min
3
1656 km
40 Tatanagar Jn (TATA)
01:40
01:50
10 min
3
1719 km
41 Kharagpur Jn (KGP)
03:45
03:50
5 min
3
1853 km
42 Santragachi Jn (SRC)
05:13
05:15
2 min
3
1961 km
43 Howrah Jn (HWH)
05:50
0
3
1968 km

Train Howrah Mail -12809 from to passes through following stations:


Mumbai Cst, Dadar, Thane, Kalyan Jn, Kasara, Igatpuri, Devlali, Nasik Road, Manmad Jn, Chalisgaon Jn, Jalgaon Jn, Bhusaval Jn, Malkapur, Nandura, Jalamb Jn, Shegaon, Akola Jn, Murtajapur, Badnera Jn, Dhamangaon, Pulgaon Jn, Wardha Jn, Nagpur, Bhandara Road, Tumsar Road, Gondia Jn, Dongargarh, Raj Nandgaon, Durg, Raipur Jn, Bhatapara, Bilaspur Jn, Champa, Sakti, Raigarh, Brajrajnagar, Jharsuguda Jn, Rourkela, Chakradharpur, Tatanagar Jn, Kharagpur Jn, Santragachi Jn, Howrah Jn,