Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Koraput Kolkata Express - 18006


  ()
1 Koraput (KRPU)
06:45
0
1
0 km
2 Damanjodi (DMNJ)
07:09
07:10
1 min
1
19 km
3 Laxmipur Road (LKMR)
07:57
07:58
1 min
1
62 km
4 Tikiri (TKRI)
08:24
08:25
1 min
1
84 km
5 Rayagada (RGDA)
10:50
11:10
20 min
1
173 km
6 Therubali (THV)
11:37
11:38
1 min
1
192 km
7 Muniguda (MNGD)
12:14
12:15
1 min
1
227 km
8 Ambodala (AMB)
12:37
12:38
1 min
1
252 km
9 Norla Road (NRLR)
13:04
13:05
1 min
1
277 km
10 Rupra Road (RPRD)
13:14
13:15
1 min
1
284 km
11 Kesinga (KSNG)
13:34
13:35
1 min
1
300 km
12 Titlagarh (TIG)
13:55
14:05
10 min
1
313 km
13 Badmal (BUDM)
14:24
14:25
1 min
1
333 km
14 Saintala (SFC)
14:36
14:37
1 min
1
342 km
15 Balangir (BLGR)
15:10
15:15
5 min
1
376 km
16 Barpali (BRPL)
15:57
15:58
1 min
1
433 km
17 Bargarh Road (BRGA)
16:17
16:18
1 min
1
452 km
18 Hirakud (HKG)
17:06
17:07
1 min
1
488 km
19 Sambalpur (SBP)
17:45
18:15
30 min
1
495 km
20 Kharagpur Jn (KGP)
03:25
03:35
10 min
2
942 km
21 Panskura (PKU)
04:14
04:15
1 min
2
987 km
22 Bagnan (BZN)
04:44
04:45
1 min
2
1012 km
23 Ulubaria (ULB)
05:01
05:02
1 min
2
1025 km
24 Santragachi Jn (SRC)
05:46
05:47
1 min
2
1050 km
25 Howrah Jn (HWH)
06:25
0
2
1057 km

Train Koraput Kolkata Express -18006 from to passes through following stations:


Koraput, Damanjodi, Laxmipur Road, Tikiri, Rayagada, Therubali, Muniguda, Ambodala, Norla Road, Rupra Road, Kesinga, Titlagarh, Badmal, Saintala, Balangir, Barpali, Bargarh Road, Hirakud, Sambalpur, Kharagpur Jn, Panskura, Bagnan, Ulubaria, Santragachi Jn, Howrah Jn,