Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Purshottam Express - 12802


  ()
1 New Delhi (NDLS)
22:20
0
1
0 km
2 Kanpur Central (CNB)
04:50
04:55
5 min
2
440 km
3 Allahabad Jn (ALD)
07:25
07:35
10 min
2
634 km
4 Mirzapur (MZP)
08:40
08:42
2 min
2
724 km
5 Mughal Sarai Jn (MGS)
10:20
10:40
20 min
2
787 km
6 Bhabua Road (BBU)
11:19
11:21
2 min
2
839 km
7 Sasaram (SSM)
11:52
11:54
2 min
2
887 km
8 Dehri On Sone (DOS)
12:10
12:12
2 min
2
905 km
9 Anugraha N Road (AUBR)
12:25
12:27
2 min
2
921 km
10 Gaya Jn (GAYA)
13:30
13:35
5 min
2
990 km
11 Paharpur (PRP)
14:03
14:05
2 min
2
1022 km
12 Koderma (KQR)
14:43
14:45
2 min
2
1066 km
13 Hazaribagh Rd (HZD)
15:18
15:20
2 min
2
1114 km
14 Parasnath (PNME)
15:40
15:42
2 min
2
1141 km
15 Gomoh Jn (GMO)
16:15
16:25
10 min
2
1159 km
16 Chandrapura (CRP)
16:43
16:45
2 min
2
1176 km
17 Bokaro Stl City (BKSC)
17:17
17:22
5 min
2
1191 km
18 Purulia Jn (PRR)
18:25
18:27
2 min
2
1252 km
19 Tatanagar Jn (TATA)
20:05
20:20
15 min
2
1343 km
20 Kharagpur Jn (KGP)
22:05
22:30
25 min
2
1477 km
21 Balasore (BLS)
00:05
00:10
5 min
3
1595 km
22 Bhadrakh (BHC)
01:18
01:20
2 min
3
1657 km
23 Jajpur K Road (JJKR)
01:54
01:56
2 min
3
1701 km
24 Cuttack (CTC)
03:00
03:05
5 min
3
1773 km
25 Bhubaneswar (BBS)
03:40
03:45
5 min
3
1800 km
26 Khurda Road Jn (KUR)
04:20
04:25
5 min
3
1819 km
27 Puri (PURI)
05:20
0
3
1863 km

Train Purshottam Express -12802 from to passes through following stations:


New Delhi, Kanpur Central, Allahabad Jn, Mirzapur, Mughal Sarai Jn, Bhabua Road, Sasaram, Dehri On Sone, Anugraha N Road, Gaya Jn, Paharpur, Koderma, Hazaribagh Rd, Parasnath, Gomoh Jn, Chandrapura, Bokaro Stl City, Purulia Jn, Tatanagar Jn, Kharagpur Jn, Balasore, Bhadrakh, Jajpur K Road, Cuttack, Bhubaneswar, Khurda Road Jn, Puri,