Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Neelachal Express - 12876


  ()
1 New Delhi (NDLS)
06:30
0
1
0 km
2 Aligarh Jn (ALJN)
08:17
08:20
3 min
1
132 km
3 MXK (MXK)
08:31
08:33
2 min
1
146 km
4 Firozabad (FZD)
09:35
09:37
2 min
1
227 km
5 Etawah (ETW)
10:25
10:27
2 min
1
302 km
6 Kanpur Central (CNB)
12:30
12:40
10 min
1
440 km
7 Unnao Jn (ON)
13:01
13:03
2 min
1
457 km
8 Lucknow (LKO)
14:10
14:35
25 min
1
511 km
9 Rae Bareli Jn (RBL)
15:54
15:59
5 min
1
589 km
10 Gauriganj (GNG)
16:32
16:34
2 min
1
636 km
11 Amethi (AME)
16:49
16:51
2 min
1
649 km
12 Partapgarh Jn (PBH)
17:25
17:30
5 min
1
684 km
13 Bhadohi (BOY)
18:44
18:46
2 min
1
768 km
14 Varanasi Jn (BSB)
20:05
20:15
10 min
1
812 km
15 Kashi (KEI)
20:26
20:28
2 min
1
818 km
16 Mughal Sarai Jn (MGS)
21:00
21:20
20 min
1
829 km
17 Bhabua Road (BBU)
21:59
22:01
2 min
1
881 km
18 Sasaram (SSM)
22:32
22:34
2 min
1
929 km
19 Dehri On Sone (DOS)
22:52
22:54
2 min
1
947 km
20 Anugraha N Road (AUBR)
23:07
23:09
2 min
1
963 km
21 Rafiganj (RFJ)
23:31
23:33
2 min
1
995 km
22 Gaya Jn (GAYA)
00:25
00:30
5 min
2
1032 km
23 Koderma (KQR)
01:33
01:35
2 min
2
1108 km
24 Parasnath (PNME)
02:26
02:28
2 min
2
1184 km
25 Gomoh Jn (GMO)
03:05
03:15
10 min
2
1202 km
26 Chandrapura (CRP)
04:02
04:04
2 min
2
1218 km
27 Bokaro Stl City (BKSC)
04:33
04:38
5 min
2
1234 km
28 Muri (MURI)
05:32
05:34
2 min
2
1286 km
29 Tatanagar Jn (TATA)
07:30
07:45
15 min
2
1390 km
30 Ghatsila (GTS)
08:21
08:23
2 min
2
1426 km
31 Kharagpur Jn (KGP)
09:45
10:10
25 min
2
1524 km
32 Jaleswar (JER)
11:08
11:10
2 min
2
1595 km
33 Balasore (BLS)
11:48
11:58
10 min
2
1642 km
34 Bhadrakh (BHC)
12:53
12:55
2 min
2
1705 km
35 Jajpur K Road (JJKR)
13:28
13:30
2 min
2
1748 km
36 Cuttack (CTC)
14:25
14:30
5 min
2
1820 km
37 Bhubaneswar (BBS)
15:05
15:10
5 min
2
1848 km
38 Khurda Road Jn (KUR)
15:40
15:45
5 min
2
1867 km
39 Sakhi Gopal (SIL)
16:13
16:15
2 min
2
1894 km
40 Puri (PURI)
17:10
0
2
1910 km

Train Neelachal Express -12876 from to passes through following stations:


New Delhi, Aligarh Jn, MXK, Firozabad, Etawah, Kanpur Central, Unnao Jn, Lucknow, Rae Bareli Jn, Gauriganj, Amethi, Partapgarh Jn, Bhadohi, Varanasi Jn, Kashi, Mughal Sarai Jn, Bhabua Road, Sasaram, Dehri On Sone, Anugraha N Road, Rafiganj, Gaya Jn, Koderma, Parasnath, Gomoh Jn, Chandrapura, Bokaro Stl City, Muri, Tatanagar Jn, Ghatsila, Kharagpur Jn, Jaleswar, Balasore, Bhadrakh, Jajpur K Road, Cuttack, Bhubaneswar, Khurda Road Jn, Sakhi Gopal, Puri,