Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Ispat Express - 12872


  ()
1 Titlagarh (TIG)
05:20
0
1
0 km
2 Saintala (SFC)
05:47
05:48
1 min
1
29 km
3 Balangir (BLGR)
06:20
06:25
5 min
1
64 km
4 Barpali (BRPL)
07:09
07:10
1 min
1
121 km
5 Bargarh Road (BRGA)
07:24
07:25
1 min
1
140 km
6 Hirakud (HKG)
08:07
08:08
1 min
1
175 km
7 Sambalpur (SBP)
08:20
08:30
10 min
1
182 km
8 Sambalpur Road (SBPD)
08:34
08:35
1 min
1
184 km
9 Rengali (RGL)
08:59
09:00
1 min
1
205 km
10 Jharsuguda Jn (JSG)
09:45
09:50
5 min
1
231 km
11 Bagdihi (BEH)
10:07
10:08
1 min
1
252 km
12 Bamra (BMB)
10:21
10:22
1 min
1
267 km
13 Garpos (GPH)
10:35
10:36
1 min
1
284 km
14 Raj Gangpur (GP)
10:52
10:53
1 min
1
302 km
15 Rourkela (ROU)
11:20
11:40
20 min
1
332 km
16 Manoharpur (MOU)
12:04
12:05
1 min
1
372 km
17 Goilkera (GOL)
12:30
12:31
1 min
1
400 km
18 Sonua (SWR)
12:42
12:43
1 min
1
412 km
19 Chakradharpur (CKP)
13:10
13:15
5 min
1
433 km
20 Sini Jn (SINI)
13:38
13:39
1 min
1
469 km
21 Tatanagar Jn (TATA)
14:20
14:25
5 min
1
495 km
22 Rakha Mines (RHE)
14:47
14:48
1 min
1
515 km
23 Galudih (GUD)
14:56
14:57
1 min
1
522 km
24 Ghatsila (GTS)
15:07
15:08
1 min
1
532 km
25 Chakulia (CKU)
15:29
15:30
1 min
1
562 km
26 Jhargram (JGM)
15:50
15:51
1 min
1
591 km
27 Kharagpur Jn (KGP)
16:35
16:40
5 min
1
630 km
28 Santragachi Jn (SRC)
18:07
18:08
1 min
1
737 km
29 Howrah Jn (HWH)
18:45
0
1
745 km

Train Ispat Express -12872 from to passes through following stations:


Titlagarh, Saintala, Balangir, Barpali, Bargarh Road, Hirakud, Sambalpur, Sambalpur Road, Rengali, Jharsuguda Jn, Bagdihi, Bamra, Garpos, Raj Gangpur, Rourkela, Manoharpur, Goilkera, Sonua, Chakradharpur, Sini Jn, Tatanagar Jn, Rakha Mines, Galudih, Ghatsila, Chakulia, Jhargram, Kharagpur Jn, Santragachi Jn, Howrah Jn,