Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Purushottam Express - 12801


  ()
1 Puri (PURI)
21:50
0
1
0 km
2 Khurda Road Jn (KUR)
22:45
22:50
5 min
1
44 km
3 Bhubaneswar (BBS)
23:25
23:30
5 min
1
63 km
4 Cuttack (CTC)
00:05
00:10
5 min
2
91 km
5 Jajpur K Road (JJKR)
00:59
01:00
1 min
2
163 km
6 Bhadrakh (BHC)
01:43
01:45
2 min
2
206 km
7 Balasore (BLS)
02:30
02:35
5 min
2
268 km
8 Kharagpur Jn (KGP)
04:15
04:40
25 min
2
387 km
9 Tatanagar Jn (TATA)
06:35
06:45
10 min
2
521 km
10 Purulia Jn (PRR)
08:25
08:27
2 min
2
611 km
11 Bokaro Stl City (BKSC)
09:55
10:00
5 min
2
672 km
12 Chandrapura (CRP)
10:28
10:30
2 min
2
687 km
13 Gomoh Jn (GMO)
10:50
11:00
10 min
2
704 km
14 Parasnath (PNME)
11:14
11:15
1 min
2
722 km
15 Hazaribagh Rd (HZD)
11:41
11:42
1 min
2
749 km
16 Koderma (KQR)
12:16
12:17
1 min
2
797 km
17 Paharpur (PRP)
13:02
13:03
1 min
2
841 km
18 Gaya Jn (GAYA)
14:00
14:05
5 min
2
874 km
19 Anugraha N Road (AUBR)
14:53
14:54
1 min
2
942 km
20 Dehri On Sone (DOS)
15:11
15:13
2 min
2
959 km
21 Sasaram (SSM)
15:26
15:27
1 min
2
977 km
22 Bhabua Road (BBU)
15:59
16:00
1 min
2
1024 km
23 Mughal Sarai Jn (MGS)
17:10
17:30
20 min
2
1077 km
24 Mirzapur (MZP)
18:19
18:20
1 min
2
1140 km
25 Allahabad Jn (ALD)
19:35
19:45
10 min
2
1229 km
26 Kanpur Central (CNB)
22:10
22:15
5 min
2
1424 km
27 Ghaziabad (GZB)
04:03
04:05
2 min
3
1837 km
28 New Delhi (NDLS)
04:50
0
3
1863 km

Train Purushottam Express -12801 from to passes through following stations:


Puri, Khurda Road Jn, Bhubaneswar, Cuttack, Jajpur K Road, Bhadrakh, Balasore, Kharagpur Jn, Tatanagar Jn, Purulia Jn, Bokaro Stl City, Chandrapura, Gomoh Jn, Parasnath, Hazaribagh Rd, Koderma, Paharpur, Gaya Jn, Anugraha N Road, Dehri On Sone, Sasaram, Bhabua Road, Mughal Sarai Jn, Mirzapur, Allahabad Jn, Kanpur Central, Ghaziabad, New Delhi,