Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Krishna Express - 17406


  ()
1 Adilabad (ADB)
21:00
0
1
0 km
2 Kinwat (KNVT)
21:40
21:41
1 min
1
68 km
3 BHBK (BHBK)
21:54
21:55
1 min
1
90 km
4 SAHARSRAKUND (SHSK)
22:24
22:25
1 min
1
135 km
5 Himayatnagar (HEM)
22:39
22:40
1 min
1
157 km
6 BHOKAR (BOKR)
23:34
23:35
1 min
1
212 km
7 Mudkhed (MUE)
00:20
00:30
10 min
2
243 km
8 Umri (UMRI)
00:49
00:50
1 min
2
263 km
9 Dharmabad (DAB)
01:17
01:18
1 min
2
293 km
10 Basar (BSX)
01:35
01:37
2 min
2
302 km
11 Nizamabad (NZB)
02:10
02:15
5 min
2
332 km
12 Kamareddi (KMC)
03:00
03:01
1 min
2
384 km
13 Akanapet (AKE)
03:24
03:25
1 min
2
410 km
14 Mirzapali (MZL)
03:32
03:33
1 min
2
420 km
15 Bolarum (BMO)
04:55
04:56
1 min
2
478 km
16 Malkajgiri (MJF)
05:19
05:20
1 min
2
488 km
17 Secunderabad Jn (SC)
05:45
06:05
20 min
2
492 km
18 Maula Ali (MLY)
06:13
06:14
1 min
2
498 km
19 Charlapalli (CHZ)
06:21
06:22
1 min
2
505 km
20 Bhongir (BG)
06:49
06:50
1 min
2
539 km
21 Raigir (RAG)
06:54
06:55
1 min
2
545 km
22 Aler (ALER)
07:08
07:09
1 min
2
562 km
23 Pembarti (PBP)
07:17
07:18
1 min
2
571 km
24 Jangaon (ZN)
07:26
07:27
1 min
2
576 km
25 Raghunathpalli (RGP)
07:36
07:37
1 min
2
588 km
26 Ghanpur (GNP)
07:49
07:50
1 min
2
604 km
27 Kazipet Jn (KZJ)
08:18
08:20
2 min
2
624 km
28 Warangal (WL)
08:32
08:34
2 min
2
634 km
29 Nekonda (NKD)
08:58
08:59
1 min
2
664 km
30 Kesamudram (KDM)
09:11
09:12
1 min
2
679 km
31 Mahbubabad (MABD)
09:23
09:24
1 min
2
695 km
32 Garla (GLA)
09:35
09:36
1 min
2
714 km
33 Dornakal Jn (DKJ)
09:52
09:54
2 min
2
719 km
34 Khammam (KMT)
10:09
10:11
2 min
2
742 km
35 Bona Kalu (BKL)
10:30
10:31
1 min
2
770 km
36 Madhira (MDR)
10:43
10:44
1 min
2
786 km
37 Errupalem (YP)
10:55
10:56
1 min
2
801 km
38 Kondapalli (KI)
12:18
12:20
2 min
2
825 km
39 Vijayawada Jn (BZA)
12:55
13:15
20 min
2
843 km
40 Peddavadiapudi (PVD)
13:31
13:32
1 min
2
855 km
41 Duggirala (DIG)
13:41
13:42
1 min
2
864 km
42 Tenali Jn (TEL)
13:58
14:00
2 min
2
874 km
43 Tsunduru (TSR)
14:09
14:10
1 min
2
886 km
44 Nidubrolu (NDO)
14:21
14:22
1 min
2
896 km
45 Bapatla (BPP)
14:40
14:41
1 min
2
917 km
46 Chirala (CLX)
14:52
14:53
1 min
2
932 km
47 Vetapalemu (VTM)
15:01
15:02
1 min
2
940 km
48 Chinna Ganjam (CJM)
15:12
15:13
1 min
2
952 km
49 Ammanabrolu (ANB)
15:24
15:25
1 min
2
966 km
50 Ongole (OGL)
15:46
15:48
2 min
2
981 km
51 Tanguturu (TNR)
16:04
16:05
1 min
2
999 km
52 Singarayakonda (SKM)
16:13
16:14
1 min
2
1009 km
53 Kavali (KVZ)
16:37
16:39
2 min
2
1047 km
54 Bitragunta (BTTR)
16:51
16:52
1 min
2
1063 km
55 Nellore (NLR)
17:38
17:40
2 min
2
1097 km
56 Vedayapalem (VDE)
17:49
17:50
1 min
2
1104 km
57 Gudur Jn (GDR)
19:08
19:10
2 min
2
1135 km
58 Vendodu (VDD)
19:27
19:28
1 min
2
1155 km
59 Venkatagiri (VKI)
19:40
19:41
1 min
2
1171 km
60 Sri Kalahasti (KHT)
20:01
20:02
1 min
2
1195 km
61 Renigunta Jn (RU)
20:38
20:40
2 min
2
1219 km
62 Tirupati (TPTY)
21:25
0
2
1228 km

Train Krishna Express -17406 from to passes through following stations:


Adilabad, Kinwat, BHBK, SAHARSRAKUND, Himayatnagar, BHOKAR, Mudkhed, Umri, Dharmabad, Basar, Nizamabad, Kamareddi, Akanapet, Mirzapali, Bolarum, Malkajgiri, Secunderabad Jn, Maula Ali, Charlapalli, Bhongir, Raigir, Aler, Pembarti, Jangaon, Raghunathpalli, Ghanpur, Kazipet Jn, Warangal, Nekonda, Kesamudram, Mahbubabad, Garla, Dornakal Jn, Khammam, Bona Kalu, Madhira, Errupalem, Kondapalli, Vijayawada Jn, Peddavadiapudi, Duggirala, Tenali Jn, Tsunduru, Nidubrolu, Bapatla, Chirala, Vetapalemu, Chinna Ganjam, Ammanabrolu, Ongole, Tanguturu, Singarayakonda, Kavali, Bitragunta, Nellore, Vedayapalem, Gudur Jn, Vendodu, Venkatagiri, Sri Kalahasti, Renigunta Jn, Tirupati,