Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Kerala Express - 12626


  ()
1 New Delhi (NDLS)
11:30
0
1
0 km
2 Mathura Jn (MTJ)
13:30
13:33
3 min
1
141 km
3 Agra Cantt (AGC)
14:25
14:30
5 min
1
195 km
4 Gwalior (GWL)
15:57
16:02
5 min
1
313 km
5 Jhansi Jn (JHS)
17:22
17:34
12 min
1
410 km
6 Bina Jn (BINA)
19:45
19:50
5 min
1
563 km
7 Bhopal Jn (BPL)
21:35
21:40
5 min
1
701 km
8 Itarsi Jn (ET)
23:25
23:35
10 min
1
793 km
9 Nagpur (NGP)
03:50
04:00
10 min
2
1090 km
10 Sevagram (SEGM)
05:01
05:03
2 min
2
1166 km
11 Balharshah (BPQ)
07:37
07:47
10 min
2
1301 km
12 Ramgundam (RDM)
09:30
09:32
2 min
2
1443 km
13 Warangal (WL)
11:02
11:07
5 min
2
1545 km
14 Vijayawada Jn (BZA)
14:45
15:00
15 min
2
1754 km
15 Nellore (NLR)
18:08
18:10
2 min
2
2008 km
16 Gudur Jn (GDR)
19:20
19:30
10 min
2
2046 km
17 Renigunta Jn (RU)
20:40
20:50
10 min
2
2130 km
18 Tirupati (TPTY)
21:05
21:07
2 min
2
2139 km
19 Chittor (CTO)
22:18
22:20
2 min
2
2211 km
20 Katpadi Jn (KPD)
23:25
23:30
5 min
2
2244 km
21 Jolarpettai (JTJ)
00:40
00:45
5 min
3
2327 km
22 Salem Jn (SA)
02:10
02:15
5 min
3
2447 km
23 Erode Jn (ED)
03:25
03:30
5 min
3
2510 km
24 Tiruppur (TUP)
04:08
04:10
2 min
3
2560 km
25 Coimbatore Jn (CBE)
05:10
05:15
5 min
3
2611 km
26 Palghat (PGT)
06:30
06:35
5 min
3
2665 km
27 Trichur (TCR)
07:50
07:55
5 min
3
2742 km
28 Alwaye (AWY)
08:50
08:53
3 min
3
2797 km
29 Eranakulam Jn (ERS)
09:30
09:45
15 min
3
2816 km
30 Valkam Road (VARD)
10:23
10:25
2 min
3
2851 km
31 Kottayam (KTYM)
11:00
11:05
5 min
3
2876 km
32 Changanacheri (CGY)
11:23
11:25
2 min
3
2894 km
33 Tiruvalla (TRVL)
11:33
11:35
2 min
3
2902 km
34 Chengannur (CNGR)
11:43
11:45
2 min
3
2911 km
35 Mavelikara (MVLK)
11:53
11:55
2 min
3
2923 km
36 Kayankulam Jn (KYJ)
12:03
12:05
2 min
3
2931 km
37 Quilon Jn (QLN)
13:00
13:05
5 min
3
2972 km
38 Varkala (VAK)
13:23
13:25
2 min
3
2995 km
39 Trivandrum Pett (TVP)
13:48
13:50
2 min
3
3034 km
40 Trivandrum Cntl (TVC)
14:35
0
3
3036 km

Train Kerala Express -12626 from to passes through following stations:


New Delhi, Mathura Jn, Agra Cantt, Gwalior, Jhansi Jn, Bina Jn, Bhopal Jn, Itarsi Jn, Nagpur, Sevagram, Balharshah, Ramgundam, Warangal, Vijayawada Jn, Nellore, Gudur Jn, Renigunta Jn, Tirupati, Chittor, Katpadi Jn, Jolarpettai, Salem Jn, Erode Jn, Tiruppur, Coimbatore Jn, Palghat, Trichur, Alwaye, Eranakulam Jn, Valkam Road, Kottayam, Changanacheri, Tiruvalla, Chengannur, Mavelikara, Kayankulam Jn, Quilon Jn, Varkala, Trivandrum Pett, Trivandrum Cntl,