Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Sainagar Shirdi Kakinada Express - 17205


  ()
1 Sainagar Shirdi (SNSI)
17:10
0
1
0 km
2 Puntamba (PB)
17:26
17:28
2 min
1
17 km
3 Kopargaon (KPG)
17:53
17:55
2 min
1
41 km
4 Manmad Jn (MMR)
18:50
19:00
10 min
1
83 km
5 Nagarsol (NSL)
19:25
19:30
5 min
1
107 km
6 Rotegaon (RGO)
19:47
19:49
2 min
1
135 km
7 Lasur (LSR)
20:10
20:12
2 min
1
163 km
8 Aurangabad (AWB)
20:40
20:45
5 min
1
196 km
9 Jalna (J)
21:43
21:45
2 min
1
259 km
10 Partur (PTU)
22:19
22:21
2 min
1
304 km
11 Selu (SELU)
22:35
22:37
2 min
1
331 km
12 Manwath Road (MVO)
22:57
22:59
2 min
1
346 km
13 Parbhani Jn (PBN)
23:45
23:55
10 min
1
374 km
14 Gangakher (GNH)
00:28
00:30
2 min
2
408 km
15 Parli Vaijnath (PRLI)
01:45
01:55
10 min
2
437 km
16 Latur Road (LTRR)
03:12
03:13
1 min
2
500 km
17 Udgir (UDGR)
03:49
03:51
2 min
2
533 km
18 Bhalki (BHLK)
04:37
04:39
2 min
2
576 km
19 Bidar (BIDR)
05:08
05:10
2 min
2
614 km
20 Zahirabad (ZB)
05:53
05:55
2 min
2
645 km
21 Vikarabad Jn (VKB)
07:20
07:30
10 min
2
705 km
22 Shankarpalli (SKP)
07:59
08:01
2 min
2
733 km
23 Lingampalli (LPI)
08:23
08:25
2 min
2
754 km
24 Begampet (BMT)
08:45
08:47
2 min
2
772 km
25 Secunderabad Jn (SC)
09:20
09:30
10 min
2
776 km
26 Kazipet Jn (KZJ)
11:23
11:25
2 min
2
908 km
27 Warangal (WL)
11:38
11:40
2 min
2
918 km
28 Mahbubabad (MABD)
12:20
12:22
2 min
2
979 km
29 Dornakal Jn (DKJ)
12:50
12:51
1 min
2
1003 km
30 Khammam (KMT)
13:05
13:07
2 min
2
1026 km
31 Madhira (MDR)
13:36
13:38
2 min
2
1070 km
32 Vijayawada Jn (BZA)
15:20
15:40
20 min
2
1127 km
33 Eluru (EE)
16:25
16:27
2 min
2
1186 km
34 Tadepalligudem (TDD)
16:58
17:00
2 min
2
1234 km
35 Nidadavolu Jn (NDD)
17:16
17:18
2 min
2
1254 km
36 Rajamundry (RJY)
17:59
18:01
2 min
2
1276 km
37 Samalkot Jn (SLO)
18:48
18:50
2 min
2
1327 km
38 Kakinada Town (CCT)
19:20
0
2
1339 km

Train Sainagar Shirdi Kakinada Express -17205 from to passes through following stations:


Sainagar Shirdi, Puntamba, Kopargaon, Manmad Jn, Nagarsol, Rotegaon, Lasur, Aurangabad, Jalna, Partur, Selu, Manwath Road, Parbhani Jn, Gangakher, Parli Vaijnath, Latur Road, Udgir, Bhalki, Bidar, Zahirabad, Vikarabad Jn, Shankarpalli, Lingampalli, Begampet, Secunderabad Jn, Kazipet Jn, Warangal, Mahbubabad, Dornakal Jn, Khammam, Madhira, Vijayawada Jn, Eluru, Tadepalligudem, Nidadavolu Jn, Rajamundry, Samalkot Jn, Kakinada Town,