Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Konark Express - 11019


  ()
1 Mumbai Cst (CSTM)
15:10
0
1
0 km
2 Dadar (DR)
15:23
15:25
2 min
1
9 km
3 Kalyan Jn (KYN)
16:05
16:10
5 min
1
54 km
4 Karjat (KJT)
16:53
16:55
2 min
1
100 km
5 Lonavala (LNL)
17:43
17:45
2 min
1
128 km
6 Pune Jn (PUNE)
19:00
19:05
5 min
1
192 km
7 Daund Jn (DD)
20:35
20:40
5 min
1
268 km
8 Solapur Jn (SUR)
00:20
00:30
10 min
2
455 km
9 Gulbarga (GR)
02:33
02:35
2 min
2
568 km
10 Wadi (WADI)
03:55
04:00
5 min
2
605 km
11 Tandur (TDU)
04:48
04:50
2 min
2
676 km
12 Begampet (BMT)
07:00
07:02
2 min
2
784 km
13 Secunderabad Jn (SC)
07:50
08:00
10 min
2
789 km
14 Kazipet Jn (KZJ)
10:10
10:20
10 min
2
920 km
15 Warangal (WL)
10:28
10:30
2 min
2
930 km
16 Khammam (KMT)
11:55
11:57
2 min
2
1038 km
17 Madhira (MDR)
12:20
12:22
2 min
2
1083 km
18 Vijayawada Jn (BZA)
14:00
14:20
20 min
2
1139 km
19 Eluru (EE)
15:07
15:09
2 min
2
1198 km
20 Tadepalligudem (TDD)
15:38
15:40
2 min
2
1246 km
21 Nidadavolu Jn (NDD)
15:58
16:00
2 min
2
1266 km
22 Rajamundry (RJY)
16:39
16:41
2 min
2
1288 km
23 Samalkot Jn (SLO)
17:18
17:20
2 min
2
1339 km
24 Tuni (TUNI)
17:57
17:59
2 min
2
1392 km
25 Anakapalle (AKP)
18:48
18:50
2 min
2
1456 km
26 Vishakapatnam (VSKP)
20:55
21:15
20 min
2
1489 km
27 Vizianagram Jn (VZM)
22:10
22:15
5 min
2
1550 km
28 Srikakulam Road (CHE)
23:08
23:10
2 min
2
1619 km
29 Palasa (PSA)
00:20
00:22
2 min
3
1692 km
30 Sompeta (SPT)
00:43
00:45
2 min
3
1724 km
31 Ichchpuram (IPM)
01:00
01:02
2 min
3
1742 km
32 Berhampur (BAM)
01:25
01:30
5 min
3
1766 km
33 Chatrapur (CAP)
01:46
01:48
2 min
3
1788 km
34 Balugan (BALU)
02:31
02:33
2 min
3
1842 km
35 Khurda Road Jn (KUR)
03:45
03:55
10 min
3
1913 km
36 Bhubaneswar (BBS)
04:25
0
3
1932 km

Train Konark Express -11019 from to passes through following stations:


Mumbai Cst, Dadar, Kalyan Jn, Karjat, Lonavala, Pune Jn, Daund Jn, Solapur Jn, Gulbarga, Wadi, Tandur, Begampet, Secunderabad Jn, Kazipet Jn, Warangal, Khammam, Madhira, Vijayawada Jn, Eluru, Tadepalligudem, Nidadavolu Jn, Rajamundry, Samalkot Jn, Tuni, Anakapalle, Vishakapatnam, Vizianagram Jn, Srikakulam Road, Palasa, Sompeta, Ichchpuram, Berhampur, Chatrapur, Balugan, Khurda Road Jn, Bhubaneswar,