Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Tirumala Express - 17488


  ()
1 Vishakapatnam (VSKP)
13:50
0
1
0 km
2 Duvvada (DVD)
14:19
14:20
1 min
1
18 km
3 Anakapalle (AKP)
14:34
14:35
1 min
1
34 km
4 Ellamanchili (YLM)
14:55
14:56
1 min
1
58 km
5 Narsipatnam Rd (NRP)
15:10
15:11
1 min
1
76 km
6 Tuni (TUNI)
15:26
15:27
1 min
1
98 km
7 Annavaram (ANV)
15:41
15:42
1 min
1
114 km
8 Pithapuram (PAP)
16:00
16:01
1 min
1
139 km
9 Samalkot Jn (SLO)
16:14
16:15
1 min
1
151 km
10 Anaparti (APT)
16:34
16:35
1 min
1
178 km
11 Dwarapudi (DWP)
16:40
16:41
1 min
1
182 km
12 Rajamundry (RJY)
17:15
17:20
5 min
1
201 km
13 Kovvur (KVR)
17:32
17:33
1 min
1
209 km
14 Nidadavolu Jn (NDD)
17:46
17:47
1 min
1
224 km
15 Tadepalligudem (TDD)
18:04
18:05
1 min
1
244 km
16 Bhimadolu (BMD)
18:28
18:29
1 min
1
272 km
17 Eluru (EE)
18:41
18:42
1 min
1
291 km
18 Nuzvid (NZD)
19:02
19:03
1 min
1
310 km
19 Vijayawada Jn (BZA)
21:00
21:15
15 min
1
351 km
20 Tenali Jn (TEL)
21:44
21:45
1 min
1
382 km
21 Nidubrolu (NDO)
22:05
22:06
1 min
1
404 km
22 Bapatla (BPP)
22:25
22:26
1 min
1
425 km
23 Chirala (CLX)
22:36
22:37
1 min
1
440 km
24 Ongole (OGL)
23:21
23:22
1 min
1
489 km
25 Kavali (KVZ)
00:06
00:07
1 min
2
555 km
26 Bitragunta (BTTR)
00:22
00:23
1 min
2
571 km
27 Nellore (NLR)
00:47
00:48
1 min
2
605 km
28 Gudur Jn (GDR)
02:58
03:00
2 min
2
644 km
29 Vendodu (VDD)
03:17
03:18
1 min
2
663 km
30 Venkatagiri (VKI)
03:31
03:32
1 min
2
679 km
31 Sri Kalahasti (KHT)
03:52
03:53
1 min
2
704 km
32 Renigunta Jn (RU)
04:23
04:25
2 min
2
727 km
33 Tirupati (TPTY)
05:00
0
2
736 km

Train Tirumala Express -17488 from to passes through following stations:


Vishakapatnam, Duvvada, Anakapalle, Ellamanchili, Narsipatnam Rd, Tuni, Annavaram, Pithapuram, Samalkot Jn, Anaparti, Dwarapudi, Rajamundry, Kovvur, Nidadavolu Jn, Tadepalligudem, Bhimadolu, Eluru, Nuzvid, Vijayawada Jn, Tenali Jn, Nidubrolu, Bapatla, Chirala, Ongole, Kavali, Bitragunta, Nellore, Gudur Jn, Vendodu, Venkatagiri, Sri Kalahasti, Renigunta Jn, Tirupati,