Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Vijayawada Sainagar Shirdi Express - 17208


  ()
1 Vijayawada Jn (BZA)
10:30
0
1
0 km
2 Madhira (MDR)
11:19
11:20
1 min
1
57 km
3 Khammam (KMT)
11:41
11:42
1 min
1
102 km
4 Dornakal Jn (DKJ)
12:11
12:12
1 min
1
125 km
5 Mahbubabad (MABD)
12:31
12:32
1 min
1
149 km
6 Warangal (WL)
13:31
13:32
1 min
1
209 km
7 Kazipet Jn (KZJ)
13:51
13:52
1 min
1
219 km
8 Secunderabad Jn (SC)
16:25
16:40
15 min
1
351 km
9 Begampet (BMT)
17:06
17:08
2 min
1
355 km
10 Lingampalli (LPI)
17:34
17:35
1 min
1
373 km
11 Shankarpalli (SKP)
17:54
17:55
1 min
1
394 km
12 Vikarabad Jn (VKB)
18:20
18:25
5 min
1
423 km
13 Zahirabad (ZB)
19:29
19:30
1 min
1
482 km
14 Bidar (BIDR)
20:10
20:15
5 min
1
513 km
15 Bhalki (BHLK)
20:51
20:52
1 min
1
551 km
16 Udgir (UDGR)
21:38
21:39
1 min
1
594 km
17 Latur Road (LTRR)
22:10
22:11
1 min
1
627 km
18 Parli Vaijnath (PRLI)
00:05
00:15
10 min
2
690 km
19 Gangakher (GNH)
00:39
00:40
1 min
2
720 km
20 Parbhani Jn (PBN)
01:20
01:30
10 min
2
754 km
21 Manwath Road (MVO)
01:54
01:55
1 min
2
781 km
22 Selu (SELU)
02:09
02:10
1 min
2
796 km
23 Partur (PTU)
02:44
02:45
1 min
2
824 km
24 Jalna (J)
03:25
03:27
2 min
2
868 km
25 Aurangabad (AWB)
04:35
04:40
5 min
2
931 km
26 Lasur (LSR)
05:20
05:21
1 min
2
965 km
27 Rotegaon (RGO)
05:55
05:56
1 min
2
992 km
28 Nagarsol (NSL)
06:25
06:30
5 min
2
1020 km
29 Manmad Jn (MMR)
07:30
07:35
5 min
2
1044 km
30 Kopargaon (KPG)
08:23
08:25
2 min
2
1086 km
31 Puntamba (PB)
08:45
08:47
2 min
2
1110 km
32 Sainagar Shirdi (SNSI)
09:15
0
2
1127 km

Train Vijayawada Sainagar Shirdi Express -17208 from to passes through following stations:


Vijayawada Jn, Madhira, Khammam, Dornakal Jn, Mahbubabad, Warangal, Kazipet Jn, Secunderabad Jn, Begampet, Lingampalli, Shankarpalli, Vikarabad Jn, Zahirabad, Bidar, Bhalki, Udgir, Latur Road, Parli Vaijnath, Gangakher, Parbhani Jn, Manwath Road, Selu, Partur, Jalna, Aurangabad, Lasur, Rotegaon, Nagarsol, Manmad Jn, Kopargaon, Puntamba, Sainagar Shirdi,