Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

North East Express - 12506


  ()
1 New Delhi (NDLS)
06:40
0
1
0 km
2 Aligarh Jn (ALJN)
08:31
08:34
3 min
1
132 km
3 Tundla Jn (TDL)
09:45
09:48
3 min
1
210 km
4 Etawah (ETW)
10:45
10:47
2 min
1
302 km
5 Kanpur Central (CNB)
12:50
13:00
10 min
1
440 km
6 Fatehpur (FTP)
14:03
14:05
2 min
1
517 km
7 Allahabad Jn (ALD)
15:40
15:52
12 min
1
634 km
8 Mughal Sarai Jn (MGS)
18:10
18:30
20 min
1
787 km
9 Buxar (BXR)
19:47
19:49
2 min
1
881 km
10 Ara (ARA)
20:38
20:40
2 min
1
949 km
11 Patna Jn (PNBE)
21:55
22:20
25 min
1
999 km
12 Barauni Jn (BJU)
01:00
01:05
5 min
2
1109 km
13 Begu Sarai (BGS)
01:20
01:22
2 min
2
1124 km
14 Khagaria (KGG)
02:03
02:05
2 min
2
1164 km
15 Naugachia (NNA)
03:23
03:25
2 min
2
1231 km
16 Katihar Jn (KIR)
04:40
04:55
15 min
2
1288 km
17 Barsoi Jn (BOE)
05:44
05:46
2 min
2
1327 km
18 Kishanganj (KNE)
06:30
06:32
2 min
2
1384 km
19 New Jalpaiguri (NJP)
08:20
08:40
20 min
2
1471 km
20 Jalpaiguri Road (JPE)
09:14
09:16
2 min
2
1505 km
21 New Cooch Behar (NCB)
11:00
11:02
2 min
2
1597 km
22 New Alipurdaur (NOQ)
11:24
11:26
2 min
2
1616 km
23 Kokrajhar (KOJ)
12:20
12:22
2 min
2
1695 km
24 New Bongaigaon (NBQ)
13:40
13:50
10 min
2
1723 km
25 Rangiya Jn (RNY)
15:15
15:20
5 min
2
1832 km
26 Kamakhya (KYQ)
16:13
16:15
2 min
2
1873 km
27 Guwahati (GHY)
16:40
0
2
1879 km

Train North East Express -12506 from to passes through following stations:


New Delhi, Aligarh Jn, Tundla Jn, Etawah, Kanpur Central, Fatehpur, Allahabad Jn, Mughal Sarai Jn, Buxar, Ara, Patna Jn, Barauni Jn, Begu Sarai, Khagaria, Naugachia, Katihar Jn, Barsoi Jn, Kishanganj, New Jalpaiguri, Jalpaiguri Road, New Cooch Behar, New Alipurdaur, Kokrajhar, New Bongaigaon, Rangiya Jn, Kamakhya, Guwahati,