Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Matsyagandha Express - 12619


  ()
1 Lokmanyatilak T (LTT)
15:20
0
1
0 km
2 Thane (TNA)
15:43
15:45
2 min
1
18 km
3 Panvel (PNVL)
16:20
16:25
5 min
1
52 km
4 Mangaon (MNI)
18:20
18:22
2 min
1
172 km
5 Khed (KHED)
19:33
19:35
2 min
1
267 km
6 Chiplun (CHI)
20:00
20:02
2 min
1
309 km
7 Ratnagiri (RN)
21:40
21:45
5 min
1
415 km
8 Kudal (KUDL)
23:53
23:55
2 min
1
610 km
9 Madgaon (MAO)
01:45
01:55
10 min
2
749 km
10 Cancona (CNO)
02:16
02:18
2 min
2
795 km
11 Karwar (KAWR)
02:40
02:42
2 min
2
831 km
12 Ankola (ANKL)
03:04
03:06
2 min
2
870 km
13 Gokarna Road (GOK)
03:13
03:15
2 min
2
881 km
14 Kumta (KT)
03:28
03:30
2 min
2
908 km
15 Honnavar (HNA)
03:44
03:46
2 min
2
927 km
16 Murdeshwar (MRDW)
04:08
04:10
2 min
2
964 km
17 Bhatkal (BTJL)
04:24
04:26
2 min
2
985 km
18 Byndoor (BYNR)
04:36
04:38
2 min
2
1007 km
19 Kundapura (KUDA)
05:06
05:08
2 min
2
1054 km
20 Barkur (BKJ)
05:22
05:24
2 min
2
1075 km
21 Udupi (UD)
05:38
05:40
2 min
2
1098 km
22 Mulki (MULK)
06:06
06:08
2 min
2
1144 km
23 Surathkal (SL)
06:22
06:24
2 min
2
1157 km
24 Mangalore (MAQ)
07:30
0
2
1185 km

Train Matsyagandha Express -12619 from to passes through following stations:


Lokmanyatilak T, Thane, Panvel, Mangaon, Khed, Chiplun, Ratnagiri, Kudal, Madgaon, Cancona, Karwar, Ankola, Gokarna Road, Kumta, Honnavar, Murdeshwar, Bhatkal, Byndoor, Kundapura, Barkur, Udupi, Mulki, Surathkal, Mangalore,