Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Dibrugarh Rajdhani - 12424


  ()
1 New Delhi (NDLS)
14:00
0
1
0 km
2 Kanpur Central (CNB)
18:34
18:39
5 min
1
440 km
3 Allahabad Jn (ALD)
20:39
20:42
3 min
1
634 km
4 Mughal Sarai Jn (MGS)
22:45
23:00
15 min
1
787 km
5 Patna Jn (PNBE)
02:00
02:10
10 min
2
999 km
6 Barauni Jn (BJU)
04:30
04:50
20 min
2
1109 km
7 Katihar Jn (KIR)
07:40
07:50
10 min
2
1288 km
8 Kishanganj (KNE)
09:10
09:12
2 min
2
1384 km
9 New Jalpaiguri (NJP)
10:45
11:05
20 min
2
1471 km
10 New Cooch Behar (NCB)
13:05
13:07
2 min
2
1597 km
11 Kokrajhar (KOJ)
14:18
14:20
2 min
2
1695 km
12 New Bongaigaon (NBQ)
15:00
15:02
2 min
2
1723 km
13 Guwahati (GHY)
17:20
18:05
45 min
2
1879 km
14 Lumding Jn (LMG)
21:20
21:22
2 min
2
2060 km
15 Diphu (DPU)
21:59
22:01
2 min
2
2092 km
16 Dimapur (DMV)
22:35
22:40
5 min
2
2129 km
17 Mariani Jn (MXN)
00:40
00:50
10 min
3
2237 km
18 Tinsukia Jn (TSK)
03:35
03:45
10 min
3
2396 km
19 Dibrugarh Town (DBRT)
05:00
0
3
2443 km

Train Dibrugarh Rajdhani -12424 from to passes through following stations:


New Delhi, Kanpur Central, Allahabad Jn, Mughal Sarai Jn, Patna Jn, Barauni Jn, Katihar Jn, Kishanganj, New Jalpaiguri, New Cooch Behar, Kokrajhar, New Bongaigaon, Guwahati, Lumding Jn, Diphu, Dimapur, Mariani Jn, Tinsukia Jn, Dibrugarh Town,