Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Vishakapatnam Shirdi Special - 08567


  ()
1 Vishakapatnam (VSKP)
05:30
0
1
0 km
2 Duvvada (DVD)
06:00
06:02
2 min
1
18 km
3 Anakapalle (AKP)
06:17
06:18
1 min
1
34 km
4 Tuni (TUNI)
07:02
07:03
1 min
1
98 km
5 Samalkot Jn (SLO)
07:41
07:43
2 min
1
151 km
6 Rajamundry (RJY)
08:36
08:38
2 min
1
201 km
7 Tadepalligudem (TDD)
09:17
09:18
1 min
1
244 km
8 Eluru (EE)
09:51
09:52
1 min
1
291 km
9 Vijayawada Jn (BZA)
11:35
11:50
15 min
1
351 km
10 Khammam (KMT)
13:05
13:07
2 min
1
452 km
11 Warangal (WL)
14:37
14:39
2 min
1
559 km
12 Kazipet Jn (KZJ)
14:54
14:56
2 min
1
569 km
13 Secunderabad Jn (SC)
18:10
18:30
20 min
1
701 km
14 Bolarum (BMO)
18:45
18:46
1 min
1
715 km
15 Kamareddi (KMC)
20:30
20:32
2 min
1
810 km
16 Nizamabad (NZB)
21:30
21:32
2 min
1
862 km
17 Basar (BSX)
22:00
22:02
2 min
1
891 km
18 Nanded (NED)
00:10
00:15
5 min
2
973 km
19 Purna Jn (PAU)
00:45
00:50
5 min
2
1003 km
20 Parbhani Jn (PBN)
01:30
01:35
5 min
2
1032 km
21 Jalna (J)
03:30
03:32
2 min
2
1146 km
22 Aurangabad (AWB)
04:30
04:32
2 min
2
1209 km
23 Nagarsol (NSL)
08:00
08:05
5 min
2
1298 km
24 Manmad Jn (MMR)
08:45
09:05
20 min
2
1320 km
25 Kopargaon (KPG)
09:50
09:53
3 min
2
1362 km
26 Puntamba (PB)
10:20
10:22
2 min
2
1386 km
27 Sainagar Shirdi (SNSI)
11:00
0
2
1403 km

Train Vishakapatnam Shirdi Special -08567 from to passes through following stations:


Vishakapatnam, Duvvada, Anakapalle, Tuni, Samalkot Jn, Rajamundry, Tadepalligudem, Eluru, Vijayawada Jn, Khammam, Warangal, Kazipet Jn, Secunderabad Jn, Bolarum, Kamareddi, Nizamabad, Basar, Nanded, Purna Jn, Parbhani Jn, Jalna, Aurangabad, Nagarsol, Manmad Jn, Kopargaon, Puntamba, Sainagar Shirdi,