Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Trivndrm Rjdhni - 12432


  ()
1 H Nizamuddin (NZM)
11:00
0
1
0 km
2 Kota Jn (KOTA)
15:30
15:40
10 min
1
458 km
3 Vadodara Jn (BRC)
22:20
22:36
16 min
1
986 km
4 Vasai Road (BSR)
03:35
03:40
5 min
2
1330 km
5 Panvel (PNVL)
05:05
05:10
5 min
2
1397 km
6 Ratnagiri (RN)
09:30
09:35
5 min
2
1759 km
7 Sawantwadi Road (SWV)
11:20
11:22
2 min
2
1984 km
8 Madgaon (MAO)
12:40
12:50
10 min
2
2094 km
9 Karwar (KAWR)
13:40
13:42
2 min
2
2176 km
10 Udupi (UD)
16:18
16:20
2 min
2
2443 km
11 MAJN (MAJN)
17:45
17:55
10 min
2
2524 km
12 Cannanore (CAN)
20:08
20:10
2 min
2
2661 km
13 Calicut (CLT)
21:43
21:45
2 min
2
2750 km
14 Shoranur Jn (SRR)
23:35
23:40
5 min
2
2836 km
15 Trichur (TCR)
00:10
00:13
3 min
3
2869 km
16 Eranakulam Jn (ERS)
01:40
01:45
5 min
3
2943 km
17 Trivandrum Cntl (TVC)
05:40
0
3
3149 km

Train Trivndrm Rjdhni -12432 from to passes through following stations:


H Nizamuddin, Kota Jn, Vadodara Jn, Vasai Road, Panvel, Ratnagiri, Sawantwadi Road, Madgaon, Karwar, Udupi, MAJN, Cannanore, Calicut, Shoranur Jn, Trichur, Eranakulam Jn, Trivandrum Cntl,