Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Garib Rath Express - 12203


  ()
1 Saharsa Jn (SHC)
15:00
0
1
0 km
2 S Bhakhtiyarpur (SBV)
15:17
15:18
1 min
1
17 km
3 Khagaria (KGG)
16:04
16:05
1 min
1
54 km
4 Begu Sarai (BGS)
16:39
16:40
1 min
1
94 km
5 Barauni Jn (BJU)
17:05
17:15
10 min
1
110 km
6 Dalsingh Sarai (DSS)
17:43
17:44
1 min
1
137 km
7 Samastipur Jn (SPJ)
18:12
18:17
5 min
1
161 km
8 Muzaffarpur Jn (MFP)
19:05
19:10
5 min
1
212 km
9 Hajipur Jn (HJP)
20:06
20:07
1 min
1
266 km
10 Chhapra (CPR)
21:15
21:20
5 min
1
325 km
11 Siwan Jn (SV)
22:05
22:10
5 min
1
386 km
12 Gorakhpur Jn (GKP)
00:30
00:40
10 min
2
505 km
13 Lucknow (LKO)
06:00
06:10
10 min
2
784 km
14 Bareilly (BE)
09:15
09:17
2 min
2
1019 km
15 Moradabad (MB)
10:55
11:00
5 min
2
1109 km
16 New Delhi (NDLS)
13:45
14:00
15 min
2
1276 km
17 Ambala Cant Jn (UMB)
16:35
16:40
5 min
2
1474 km
18 Ludhiana Jn (LDH)
18:15
18:20
5 min
2
1588 km
19 Jalandhar City (JUC)
19:05
19:30
25 min
2
1645 km
20 Beas (BEAS)
20:00
20:01
1 min
2
1681 km
21 Amritsar Jn (ASR)
20:45
0
2
1723 km

Train Garib Rath Express -12203 from to passes through following stations:


Saharsa Jn, S Bhakhtiyarpur, Khagaria, Begu Sarai, Barauni Jn, Dalsingh Sarai, Samastipur Jn, Muzaffarpur Jn, Hajipur Jn, Chhapra, Siwan Jn, Gorakhpur Jn, Lucknow, Bareilly, Moradabad, New Delhi, Ambala Cant Jn, Ludhiana Jn, Jalandhar City, Beas, Amritsar Jn,