Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Rajender Nagar Bihar Garib Rath - 12354


  ()
1 H Nizamuddin (NZM)
16:50
0
1
0 km
2 Aligarh Jn (ALJN)
19:05
19:07
2 min
1
129 km
3 Tundla Jn (TDL)
19:51
19:53
2 min
1
207 km
4 Kanpur Central (CNB)
22:12
22:17
5 min
1
437 km
5 Allahabad Jn (ALD)
00:17
00:20
3 min
2
631 km
6 Vindhyachal (BDL)
01:09
01:11
2 min
2
714 km
7 Mughal Sarai Jn (MGS)
02:20
02:40
20 min
2
784 km
8 Dildarnagar Jn (DLN)
03:20
03:22
2 min
2
842 km
9 Buxar (BXR)
03:50
03:52
2 min
2
878 km
10 Dumraon (DURE)
04:03
04:05
2 min
2
894 km
11 Bihiya (BEA)
04:26
04:28
2 min
2
925 km
12 Ara (ARA)
04:46
04:48
2 min
2
947 km
13 Danapur (DNR)
05:23
05:25
2 min
2
986 km
14 Patna Jn (PNBE)
05:55
06:05
10 min
2
996 km
15 Rjndr Ngr Bihar (RJPB)
06:25
0
2
998 km

Train Rajender Nagar Bihar Garib Rath -12354 from to passes through following stations:


H Nizamuddin, Aligarh Jn, Tundla Jn, Kanpur Central, Allahabad Jn, Vindhyachal, Mughal Sarai Jn, Dildarnagar Jn, Buxar, Dumraon, Bihiya, Ara, Danapur, Patna Jn, Rjndr Ngr Bihar,