Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Dehradun Shatabdi - 12017


  ()
1 New Delhi (NDLS)
06:50
0
1
0 km
2 Ghaziabad (GZB)
07:28
07:30
2 min
1
26 km
3 Meerut City (MTC)
08:07
08:09
2 min
1
73 km
4 Muzaffarnagar (MOZ)
08:46
08:48
2 min
1
129 km
5 Saharanpur (SRE)
09:50
10:10
20 min
1
187 km
6 Roorkee (RK)
10:36
10:38
2 min
1
222 km
7 Haridwar Jn (HW)
11:25
11:28
3 min
1
263 km
8 Dehradun (DDN)
12:40
0
1
315 km

Train Dehradun Shatabdi -12017 from to passes through following stations:


New Delhi, Ghaziabad, Meerut City, Muzaffarnagar, Saharanpur, Roorkee, Haridwar Jn, Dehradun,