Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Dehradun Janshatabdi - 12055


  ()
1 New Delhi (NDLS)
15:25
0
1
0 km
2 Ghaziabad (GZB)
15:58
16:00
2 min
1
24 km
3 Meerut City (MTC)
16:38
16:40
2 min
1
71 km
4 Muzaffarnagar (MOZ)
17:26
17:28
2 min
1
126 km
5 Deoband (DBD)
17:48
17:50
2 min
1
150 km
6 Tapri (TPZ)
18:16
18:18
2 min
1
178 km
7 Roorkee (RK)
18:44
18:46
2 min
1
210 km
8 Haridwar Jn (HW)
19:30
19:35
5 min
1
251 km
9 Dehradun (DDN)
21:10
0
1
303 km

Train Dehradun Janshatabdi -12055 from to passes through following stations:


New Delhi, Ghaziabad, Meerut City, Muzaffarnagar, Deoband, Tapri, Roorkee, Haridwar Jn, Dehradun,