Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Chtsgrh S Krnti - 12824


  ()
1 H Nizamuddin (NZM)
17:25
0
1
0 km
2 Jhansi Jn (JHS)
23:10
23:20
10 min
1
403 km
3 Saugor (SGO)
02:30
02:35
5 min
2
630 km
4 KMZ (KMZ)
06:00
06:10
10 min
2
817 km
5 Shahdol (SDL)
08:13
08:15
2 min
2
945 km
6 Anuppur Jn (APR)
08:50
08:55
5 min
2
987 km
7 Pendra Road (PND)
09:33
09:35
2 min
2
1037 km
8 Bilaspur Jn (BSP)
11:45
12:15
30 min
2
1137 km
9 Bhatapara (BYT)
12:53
12:55
2 min
2
1184 km
10 Raipur Jn (R)
14:00
14:10
10 min
2
1248 km
11 Durg (DURG)
15:10
0
2
1284 km

Train Chtsgrh S Krnti -12824 from to passes through following stations:


H Nizamuddin, Jhansi Jn, Saugor, KMZ, Shahdol, Anuppur Jn, Pendra Road, Bilaspur Jn, Bhatapara, Raipur Jn, Durg,