Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

A P Express - 12724


  ()
1 New Delhi (NDLS)
17:30
0
1
0 km
2 Mathura Jn (MTJ)
19:42
19:44
2 min
1
141 km
3 Agra Cantt (AGC)
20:37
20:40
3 min
1
195 km
4 Gwalior (GWL)
22:07
22:10
3 min
1
313 km
5 Jhansi Jn (JHS)
23:30
23:42
12 min
1
410 km
6 Bhopal Jn (BPL)
03:25
03:30
5 min
2
701 km
7 Nagpur (NGP)
09:40
09:50
10 min
2
1090 km
8 Chandrapur (CD)
12:24
12:26
2 min
2
1287 km
9 Balharshah (BPQ)
13:20
13:30
10 min
2
1301 km
10 Sirpur Kagazngr (SKZR)
14:18
14:20
2 min
2
1371 km
11 Belampalli (BPA)
14:53
14:55
2 min
2
1409 km
12 Mancheral (MCI)
15:13
15:15
2 min
2
1429 km
13 Ramgundam (RDM)
15:23
15:25
2 min
2
1443 km
14 Kazipet Jn (KZJ)
16:45
16:47
2 min
2
1535 km
15 Secunderabad Jn (SC)
19:15
19:20
5 min
2
1667 km
16 Hyderabad Decan (HYB)
19:50
0
2
1677 km

Train A P Express -12724 from to passes through following stations:


New Delhi, Mathura Jn, Agra Cantt, Gwalior, Jhansi Jn, Bhopal Jn, Nagpur, Chandrapur, Balharshah, Sirpur Kagazngr, Belampalli, Mancheral, Ramgundam, Kazipet Jn, Secunderabad Jn, Hyderabad Decan,