Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Shane Punjab - 12498


  ()
1 Amritsar Jn (ASR)
15:10
0
1
0 km
2 Beas (BEAS)
15:38
15:40
2 min
1
43 km
3 Jalandhar City (JUC)
16:15
16:20
5 min
1
79 km
4 Phagwara Jn (PGW)
16:35
16:37
2 min
1
100 km
5 Ludhiana Jn (LDH)
17:20
17:25
5 min
1
136 km
6 Rajpura Jn (RPJ)
18:28
18:30
2 min
1
222 km
7 Ambala Cant Jn (UMB)
19:10
19:15
5 min
1
250 km
8 Karnal (KUN)
20:17
20:19
2 min
1
324 km
9 Panipat Jn (PNP)
20:50
20:53
3 min
1
359 km
10 Subzi Mandi (SZM)
22:20
22:22
2 min
1
444 km
11 New Delhi (NDLS)
22:45
0
1
448 km

Train Shane Punjab -12498 from to passes through following stations:


Amritsar Jn, Beas, Jalandhar City, Phagwara Jn, Ludhiana Jn, Rajpura Jn, Ambala Cant Jn, Karnal, Panipat Jn, Subzi Mandi, New Delhi,