Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

New Delhi Ranchi Garib Rath - 12878


  ()
1 New Delhi (NDLS)
16:10
0
1
0 km
2 Kanpur Central (CNB)
21:00
21:05
5 min
1
440 km
3 Allahabad Jn (ALD)
23:08
23:10
2 min
1
634 km
4 Mughal Sarai Jn (MGS)
01:18
01:28
10 min
2
787 km
5 Bhabua Road (BBU)
02:00
02:02
2 min
2
839 km
6 Sasaram (SSM)
02:28
02:30
2 min
2
887 km
7 Dehri On Sone (DOS)
02:43
02:45
2 min
2
905 km
8 Nabenagar Road (NBG)
03:05
03:07
2 min
2
940 km
9 Japla (JPL)
03:20
03:22
2 min
2
956 km
10 Garwa Road (GHD)
04:00
04:05
5 min
2
1003 km
11 Daltonganj (DTO)
04:40
04:42
2 min
2
1037 km
12 Ranchi (RNC)
10:40
0
2
1344 km

Train New Delhi Ranchi Garib Rath -12878 from to passes through following stations:


New Delhi, Kanpur Central, Allahabad Jn, Mughal Sarai Jn, Bhabua Road, Sasaram, Dehri On Sone, Nabenagar Road, Japla, Garwa Road, Daltonganj, Ranchi,