Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

A P Smprk Krnti - 12707


  ()
1 Tirupati (TPTY)
05:45
0
1
0 km
2 Renigunta Jn (RU)
06:00
06:02
2 min
1
10 km
3 Cuddapah (HX)
07:58
08:00
2 min
1
135 km
4 Yerraguntla (YA)
08:40
08:41
1 min
1
174 km
5 Tadipatri (TU)
09:33
09:35
2 min
1
242 km
6 DHNE (DHNE)
12:05
12:10
5 min
1
345 km
7 Kurnool Town (KRNT)
13:02
13:04
2 min
1
399 km
8 Gadwal (GWD)
14:04
14:05
1 min
1
454 km
9 Mahbubnagar (MBNR)
15:04
15:06
2 min
1
529 km
10 Kacheguda (KCG)
16:48
16:50
2 min
1
635 km
11 Secunderabad Jn (SC)
17:25
17:55
30 min
1
642 km
12 Kazipet Jn (KZJ)
19:48
19:50
2 min
1
774 km
13 Ramgundam (RDM)
20:44
20:45
1 min
1
867 km
14 Sirpur Kagazngr (SKZR)
21:44
21:45
1 min
1
939 km
15 Nagpur (NGP)
02:00
02:10
10 min
2
1219 km
16 Bhopal Jn (BPL)
08:10
08:20
10 min
2
1608 km
17 Jhansi Jn (JHS)
12:00
12:10
10 min
2
1899 km
18 H Nizamuddin (NZM)
18:00
0
2
2302 km

Train A P Smprk Krnti -12707 from to passes through following stations:


Tirupati, Renigunta Jn, Cuddapah, Yerraguntla, Tadipatri, DHNE, Kurnool Town, Gadwal, Mahbubnagar, Kacheguda, Secunderabad Jn, Kazipet Jn, Ramgundam, Sirpur Kagazngr, Nagpur, Bhopal Jn, Jhansi Jn, H Nizamuddin,