Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Ranchi Garib Rath - 12877


  ()
1 Ranchi (RNC)
17:10
0
1
0 km
2 Daltonganj (DTO)
22:13
22:15
2 min
1
305 km
3 Garwa Road (GHD)
22:55
23:00
5 min
1
339 km
4 Japla (JPL)
23:33
23:34
1 min
1
386 km
5 Nabenagar Road (NBG)
23:47
23:48
1 min
1
402 km
6 Dehri On Sone (DOS)
00:20
00:22
2 min
2
437 km
7 Sasaram (SSM)
00:33
00:34
1 min
2
455 km
8 Bhabua Road (BBU)
01:01
01:02
1 min
2
503 km
9 Mughal Sarai Jn (MGS)
01:50
02:00
10 min
2
555 km
10 Allahabad Jn (ALD)
03:42
03:44
2 min
2
708 km
11 Kanpur Central (CNB)
05:45
05:50
5 min
2
902 km
12 New Delhi (NDLS)
10:50
0
2
1341 km

Train Ranchi Garib Rath -12877 from to passes through following stations:


Ranchi, Daltonganj, Garwa Road, Japla, Nabenagar Road, Dehri On Sone, Sasaram, Bhabua Road, Mughal Sarai Jn, Allahabad Jn, Kanpur Central, New Delhi,