Train Schedule

Mumbai Cst (CSTM)
Arr. Starts
Dep. 08:20
Kalyan Jn (KYN)
Arr. 09:10
Dep. 09:15
Nasik Road (NK)
Arr. 11:47
Dep. 11:50
Manmad Jn (MMR)
Arr. 12:43
Dep. 12:45
Bhusaval Jn (BSL)
Arr. 14:55
Dep. 15:10
Khandwa (KNW)
Arr. 17:20
Dep. 17:25
Itarsi Jn (ET)
Arr. 19:25
Dep. 19:30
Habibganj (HBJ)
Arr. 20:38
Dep. 20:40
Bhopal Jn (BPL)
Arr. 21:00
Dep. 21:05
Lalitpur (LAR)
Arr. 00:40
Dep. 00:42
Jhansi Jn (JHS)
Arr. 02:11
Dep. 02:13
Orai (ORAI)
Arr. 04:03
Dep. 04:05
Kanpur Central (CNB)
Arr. 06:45
Dep. 07:00
Unnao Jn (ON)
Arr. 07:21
Dep. 07:23
Lucknow (LJN)
Arr. 08:40
Dep. Ends