Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Kakinada Sainagar Shirdi Expres - 11406


  ()
1 Kakinada Town (CCT)
06:15
0
1
0 km
2 Samalkot Jn (SLO)
06:30
06:32
2 min
1
13 km
3 Rajamundry (RJY)
07:13
07:16
3 min
1
63 km
4 Nidadavolu Jn (NDD)
07:39
07:40
1 min
1
85 km
5 Tadepalligudem (TDD)
07:57
07:58
1 min
1
105 km
6 Eluru (EE)
08:31
08:32
1 min
1
153 km
7 Vijayawada Jn (BZA)
10:10
10:30
20 min
1
212 km
8 Madhira (MDR)
11:19
11:20
1 min
1
269 km
9 Khammam (KMT)
11:40
11:42
2 min
1
314 km
10 Dornakal Jn (DKJ)
12:11
12:12
1 min
1
337 km
11 Mahbubabad (MABD)
12:31
12:32
1 min
1
361 km
12 Warangal (WL)
13:30
13:32
2 min
1
421 km
13 Kazipet Jn (KZJ)
13:50
13:52
2 min
1
431 km
14 Secunderabad Jn (SC)
16:25
16:40
15 min
1
563 km
15 Begampet (BMT)
17:06
17:08
2 min
1
567 km
16 Lingampalli (LPI)
17:34
17:35
1 min
1
585 km
17 Shankarpalli (SKP)
17:54
17:55
1 min
1
606 km
18 Vikarabad Jn (VKB)
18:20
18:25
5 min
1
635 km
19 Zahirabad (ZB)
19:29
19:30
1 min
1
694 km
20 Bidar (BIDR)
20:10
20:15
5 min
1
725 km
21 Bhalki (BHLK)
20:51
20:52
1 min
1
763 km
22 Udgir (UDGR)
21:38
21:39
1 min
1
806 km
23 Latur Road (LTRR)
22:10
22:11
1 min
1
839 km
24 Parli Vaijnath (PRLI)
00:05
00:15
10 min
2
902 km
25 Gangakher (GNH)
00:39
00:40
1 min
2
932 km
26 Parbhani Jn (PBN)
01:20
01:30
10 min
2
966 km
27 Manwath Road (MVO)
01:54
01:55
1 min
2
993 km
28 Selu (SELU)
02:09
02:10
1 min
2
1008 km
29 Partur (PTU)
02:44
02:45
1 min
2
1035 km
30 Jalna (J)
03:25
03:27
2 min
2
1080 km
31 Aurangabad (AWB)
04:35
04:40
5 min
2
1143 km
32 Lasur (LSR)
05:20
05:21
1 min
2
1177 km
33 Rotegaon (RGO)
05:55
05:56
1 min
2
1204 km
34 Nagarsol (NSL)
06:25
06:30
5 min
2
1232 km
35 ANK MMR DIRECT (ANKX)
06:31
06:32
1 min
2
1249 km
36 Manmad Jn (MMR)
07:30
07:35
5 min
2
1256 km
37 Kopargaon (KPG)
08:23
08:25
2 min
2
1297 km
38 Puntamba (PB)
08:45
08:47
2 min
2
1321 km
39 Sainagar Shirdi (SNSI)
09:15
0
2
1339 km

Train Kakinada Sainagar Shirdi Expres -11406 from to passes through following stations:


Kakinada Town, Samalkot Jn, Rajamundry, Nidadavolu Jn, Tadepalligudem, Eluru, Vijayawada Jn, Madhira, Khammam, Dornakal Jn, Mahbubabad, Warangal, Kazipet Jn, Secunderabad Jn, Begampet, Lingampalli, Shankarpalli, Vikarabad Jn, Zahirabad, Bidar, Bhalki, Udgir, Latur Road, Parli Vaijnath, Gangakher, Parbhani Jn, Manwath Road, Selu, Partur, Jalna, Aurangabad, Lasur, Rotegaon, Nagarsol, ANK MMR DIRECT, Manmad Jn, Kopargaon, Puntamba, Sainagar Shirdi,