Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Jammu Garib Rath - 12207


  ()
1 Kathgodam (KGM)
18:30
0
1
0 km
2 Haldwani (HDW)
18:46
18:48
2 min
1
7 km
3 Lal Kuan (LKU)
19:20
19:22
2 min
1
23 km
4 Rudrapur City (RUPC)
19:44
19:46
2 min
1
45 km
5 Rampur (RMU)
20:55
21:00
5 min
1
90 km
6 Moradabad (MB)
21:35
21:45
10 min
1
117 km
7 Laksar Jn (LRJ)
23:40
23:43
3 min
1
257 km
8 Saharanpur (SRE)
00:55
01:05
10 min
2
310 km
9 Jagadhri (JUD)
01:32
01:34
2 min
2
340 km
10 Ambala Cant Jn (UMB)
02:25
02:30
5 min
2
391 km
11 Ludhiana Jn (LDH)
04:25
04:35
10 min
2
504 km
12 Jalandhar Cant (JRC)
05:35
05:40
5 min
2
557 km
13 Chakki Bank (CHKB)
07:30
07:35
5 min
2
670 km
14 Kathua (KTHU)
08:00
08:02
2 min
2
693 km
15 Jammu Tawi (JAT)
09:35
0
2
769 km

Train Jammu Garib Rath -12207 from to passes through following stations:


Kathgodam, Haldwani, Lal Kuan, Rudrapur City, Rampur, Moradabad, Laksar Jn, Saharanpur, Jagadhri, Ambala Cant Jn, Ludhiana Jn, Jalandhar Cant, Chakki Bank, Kathua, Jammu Tawi,