Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Delhi Garibrath - 12216


  ()
1 Bandra Terminus (BDTS)
12:55
0
1
0 km
2 Borivali (BVI)
13:21
13:23
2 min
1
19 km
3 Surat (ST)
16:03
16:06
3 min
1
252 km
4 Bharuch Jn (BH)
16:46
16:48
2 min
1
311 km
5 Vadodara Jn (BRC)
17:37
17:42
5 min
1
381 km
6 Ahmedabad Jn (ADI)
19:30
19:40
10 min
1
481 km
7 Gandhinagar Cap (GNC)
20:19
20:21
2 min
1
509 km
8 Palanpur Jn (PNU)
22:46
22:48
2 min
1
636 km
9 Abu Road (ABR)
23:34
23:44
10 min
1
689 km
10 Falna (FA)
01:04
01:06
2 min
2
788 km
11 Ajmer Jn (AII)
04:35
04:40
5 min
2
994 km
12 Jaipur (JP)
06:30
06:50
20 min
2
1129 km
13 Alwar (AWR)
09:14
09:16
2 min
2
1279 km
14 Rewari (RE)
10:43
10:45
2 min
2
1353 km
15 Gurgaon (GGN)
11:26
11:28
2 min
2
1405 km
16 Delhi Cantt (DEC)
11:43
11:45
2 min
2
1422 km
17 Delhi S Rohilla (DEE)
12:10
0
2
1431 km

Train Delhi Garibrath -12216 from to passes through following stations:


Bandra Terminus, Borivali, Surat, Bharuch Jn, Vadodara Jn, Ahmedabad Jn, Gandhinagar Cap, Palanpur Jn, Abu Road, Falna, Ajmer Jn, Jaipur, Alwar, Rewari, Gurgaon, Delhi Cantt, Delhi S Rohilla,