Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Bihar S Kranti - 12566


  ()
1 New Delhi (NDLS)
14:30
0
1
0 km
2 Kanpur Central (CNB)
20:15
20:20
5 min
1
440 km
3 Lucknow (LKO)
21:45
22:10
25 min
1
511 km
4 Gorakhpur Jn (GKP)
02:50
03:05
15 min
2
790 km
5 Siwan Jn (SV)
04:55
05:00
5 min
2
909 km
6 Chhapra (CPR)
06:20
06:40
20 min
2
969 km
7 Sonpur Jn (SEE)
07:34
07:36
2 min
2
1023 km
8 Hajipur Jn (HJP)
07:48
07:50
2 min
2
1029 km
9 Muzaffarpur Jn (MFP)
09:00
09:05
5 min
2
1082 km
10 Samastipur Jn (SPJ)
10:00
10:21
21 min
2
1134 km
11 Darbhanga Jn (DBG)
11:25
0
2
1172 km

Train Bihar S Kranti -12566 from to passes through following stations:


New Delhi, Kanpur Central, Lucknow, Gorakhpur Jn, Siwan Jn, Chhapra, Sonpur Jn, Hajipur Jn, Muzaffarpur Jn, Samastipur Jn, Darbhanga Jn,