Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

A P Express - 12723


  ()
1 Hyderabad Decan (HYB)
06:25
0
1
0 km
2 Secunderabad Jn (SC)
06:45
06:50
5 min
1
10 km
3 Kazipet Jn (KZJ)
08:40
08:42
2 min
1
142 km
4 Ramgundam (RDM)
09:48
09:50
2 min
1
234 km
5 Mancheral (MCI)
10:01
10:02
1 min
1
248 km
6 Belampalli (BPA)
10:27
10:28
1 min
1
268 km
7 Sirpur Kagazngr (SKZR)
10:54
10:55
1 min
1
306 km
8 Balharshah (BPQ)
12:25
12:35
10 min
1
376 km
9 Chandrapur (CD)
12:54
12:55
1 min
1
390 km
10 Nagpur (NGP)
15:45
15:55
10 min
1
587 km
11 Bhopal Jn (BPL)
22:00
22:10
10 min
1
976 km
12 Jhansi Jn (JHS)
02:10
02:22
12 min
2
1267 km
13 Gwalior (GWL)
03:37
03:40
3 min
2
1364 km
14 Agra Cantt (AGC)
05:25
05:28
3 min
2
1482 km
15 Mathura Jn (MTJ)
06:18
06:20
2 min
2
1536 km
16 H Nizamuddin (NZM)
08:38
08:40
2 min
2
1670 km
17 New Delhi (NDLS)
09:05
0
2
1677 km

Train A P Express -12723 from to passes through following stations:


Hyderabad Decan, Secunderabad Jn, Kazipet Jn, Ramgundam, Mancheral, Belampalli, Sirpur Kagazngr, Balharshah, Chandrapur, Nagpur, Bhopal Jn, Jhansi Jn, Gwalior, Agra Cantt, Mathura Jn, H Nizamuddin, New Delhi,