Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Swarna Jalna Raj Express - 12957


  ()
1 Ahmedabad Jn (ADI)
17:25
0
1
0 km
2 Mahesana Jn (MSH)
18:33
18:35
2 min
1
68 km
3 Palanpur Jn (PNU)
19:40
19:42
2 min
1
133 km
4 Abu Road (ABR)
20:28
20:33
5 min
1
186 km
5 Ajmer Jn (AII)
00:35
00:40
5 min
2
491 km
6 Jaipur (JP)
02:30
02:35
5 min
2
626 km
7 Delhi Cantt (DEC)
06:38
06:40
2 min
2
919 km
8 New Delhi (NDLS)
07:25
0
2
934 km

Train Swarna Jalna Raj Express -12957 from to passes through following stations:


Ahmedabad Jn, Mahesana Jn, Palanpur Jn, Abu Road, Ajmer Jn, Jaipur, Delhi Cantt, New Delhi,