Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Lucknow Raipur Garibrath - 12535


  ()
1 Lucknow (LJN)
14:40
0
1
0 km
2 Kanpur Central (CNB)
16:05
16:10
5 min
1
72 km
3 Banda Jn (BNDA)
18:30
18:35
5 min
1
215 km
4 Chitrakot (CKTD)
19:30
19:32
2 min
1
284 km
5 Satna (STA)
21:55
22:05
10 min
1
393 km
6 Katni (KTE)
23:25
23:30
5 min
1
491 km
7 Shahdol (SDL)
01:48
01:50
2 min
2
618 km
8 Anuppur Jn (APR)
02:35
02:40
5 min
2
659 km
9 Pendra Road (PND)
03:20
03:25
5 min
2
709 km
10 Usalapur (USL)
05:15
05:25
10 min
2
801 km
11 Bhatapara (BYT)
06:13
06:15
2 min
2
853 km
12 Raipur Jn (R)
07:15
0
2
917 km

Train Lucknow Raipur Garibrath -12535 from to passes through following stations:


Lucknow, Kanpur Central, Banda Jn, Chitrakot, Satna, Katni, Shahdol, Anuppur Jn, Pendra Road, Usalapur, Bhatapara, Raipur Jn,