Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Jabalpur Garib Rath - 12188


  ()
1 Mumbai Cst (CSTM)
13:30
0
1
0 km
2 Dadar (DR)
13:43
13:45
2 min
1
9 km
3 Kalyan Jn (KYN)
14:22
14:25
3 min
1
54 km
4 Igatpuri (IGP)
16:03
16:05
2 min
1
137 km
5 Nasik Road (NK)
16:58
17:00
2 min
1
188 km
6 Manmad Jn (MMR)
18:00
18:05
5 min
1
261 km
7 Jalgaon Jn (JL)
19:58
20:00
2 min
1
421 km
8 Bhusaval Jn (BSL)
20:35
20:45
10 min
1
445 km
9 Khandwa (KNW)
23:30
23:35
5 min
1
568 km
10 Harda (HD)
00:43
00:45
2 min
2
676 km
11 Itarsi Jn (ET)
02:00
02:10
10 min
2
752 km
12 Pipariya (PPI)
03:03
03:05
2 min
2
819 km
13 Narsinghpur (NU)
04:08
04:10
2 min
2
913 km
14 Jabalpur (JBP)
06:00
0
2
997 km

Train Jabalpur Garib Rath -12188 from to passes through following stations:


Mumbai Cst, Dadar, Kalyan Jn, Igatpuri, Nasik Road, Manmad Jn, Jalgaon Jn, Bhusaval Jn, Khandwa, Harda, Itarsi Jn, Pipariya, Narsinghpur, Jabalpur,