Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Bangalore Shiridi Express - 06539


  ()
1 Yesvantpur Jn (YPR)
07:30
0
1
0 km
2 Yelhanka Jn (YNK)
07:48
07:50
2 min
1
13 km
3 Dodballapur (DBU)
08:08
08:10
2 min
1
34 km
4 Hindupur (HUP)
09:13
09:15
2 min
1
96 km
5 Dharmavaram Jn (DMM)
11:15
11:20
5 min
1
175 km
6 Anantapur (ATP)
11:53
11:55
2 min
1
209 km
7 Guntakal Jn (GTL)
13:30
13:45
15 min
1
294 km
8 Bellary Jn (BAY)
14:40
14:42
2 min
1
344 km
9 Toranagallu (TNGL)
15:15
15:17
2 min
1
377 km
10 Hospet Jn (HPT)
15:50
16:00
10 min
1
410 km
11 Koppal (KBL)
16:30
16:32
2 min
1
437 km
12 Gadag Jn (GDG)
17:20
17:25
5 min
1
495 km
13 Bagalkot (BGK)
19:00
19:05
5 min
1
588 km
14 Bijapur (BJP)
21:15
21:25
10 min
1
685 km
15 Solapur Jn (SUR)
23:20
23:30
10 min
1
794 km
16 Daund Jn (DD)
02:50
03:00
10 min
2
982 km
17 Ahmadnagar (ANG)
04:50
04:53
3 min
2
1066 km
18 Belapur (BAP)
06:10
06:13
3 min
2
1133 km
19 Puntamba (PB)
06:40
06:50
10 min
2
1153 km
20 Sainagar Shirdi (SNSI)
08:00
0
2
1169 km

Train Bangalore Shiridi Express -06539 from to passes through following stations:


Yesvantpur Jn, Yelhanka Jn, Dodballapur, Hindupur, Dharmavaram Jn, Anantapur, Guntakal Jn, Bellary Jn, Toranagallu, Hospet Jn, Koppal, Gadag Jn, Bagalkot, Bijapur, Solapur Jn, Daund Jn, Ahmadnagar, Belapur, Puntamba, Sainagar Shirdi,