Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Tamil Nadu Express - 12622


  ()
1 New Delhi (NDLS)
22:30
0
1
0 km
2 Agra Cantt (AGC)
01:07
01:10
3 min
2
195 km
3 Gwalior (GWL)
02:36
02:39
3 min
2
313 km
4 Jhansi Jn (JHS)
04:00
04:12
12 min
2
410 km
5 Bhopal Jn (BPL)
07:55
08:05
10 min
2
701 km
6 Itarsi Jn (ET)
09:50
09:53
3 min
2
793 km
7 Nagpur (NGP)
14:15
14:30
15 min
2
1090 km
8 Balharshah (BPQ)
17:25
17:35
10 min
2
1301 km
9 Warangal (WL)
20:48
20:50
2 min
2
1545 km
10 Vijayawada Jn (BZA)
00:15
00:25
10 min
3
1754 km
11 Chennai Central (MAS)
07:10
0
3
2184 km

Train Tamil Nadu Express -12622 from to passes through following stations:


New Delhi, Agra Cantt, Gwalior, Jhansi Jn, Bhopal Jn, Itarsi Jn, Nagpur, Balharshah, Warangal, Vijayawada Jn, Chennai Central,