Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Steel Express - 12814


  ()
1 Tatanagar Jn (TATA)
06:15
0
1
0 km
2 Rakha Mines (RHE)
06:37
06:38
1 min
1
20 km
3 Ghatsila (GTS)
06:53
06:54
1 min
1
37 km
4 Chakulia (CKU)
07:15
07:16
1 min
1
67 km
5 Jhargram (JGM)
07:36
07:37
1 min
1
96 km
6 Sardiha (SUA)
07:49
07:50
1 min
1
112 km
7 Kharagpur Jn (KGP)
08:17
08:20
3 min
1
135 km
8 Santragachi Jn (SRC)
09:44
09:45
1 min
1
242 km
9 Howrah Jn (HWH)
10:20
0
1
250 km

Train Steel Express -12814 from to passes through following stations:


Tatanagar Jn, Rakha Mines, Ghatsila, Chakulia, Jhargram, Sardiha, Kharagpur Jn, Santragachi Jn, Howrah Jn,