Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Mumbai Fast Pass - 51034


  ()
1 Sainagar Shirdi (SNSI)
16:40
0
1
0 km
2 Puntamba (PB)
17:18
17:20
2 min
1
17 km
3 Belapur (BAP)
17:38
17:40
2 min
1
37 km
4 Rahuri (RRI)
18:03
18:05
2 min
1
64 km
5 Ahmadnagar (ANG)
19:00
19:05
5 min
1
104 km
6 Visapur (VPR)
19:56
19:57
1 min
1
139 km
7 Daund Jn (DD)
21:20
21:30
10 min
1
188 km
8 Uruli (URI)
22:03
22:05
2 min
1
235 km
9 Pune Jn (PUNE)
22:55
23:05
10 min
1
264 km
10 Sivajinagar (SVJR)
23:12
23:14
2 min
1
266 km
11 Khadki (KK)
23:18
23:20
2 min
1
270 km
12 Dapodi (DAPD)
23:23
23:25
2 min
1
271 km
13 Pimpri (PMP)
23:30
23:32
2 min
1
278 km
14 Chinchvad (CCH)
23:38
23:40
2 min
1
280 km
15 Akurdi (AKRD)
23:43
23:45
2 min
1
283 km
16 Dehu Road (DEHR)
23:53
23:55
2 min
1
288 km
17 Talegaon (TGN)
00:18
00:20
2 min
2
298 km
18 Vadgaon (VDN)
00:23
00:25
2 min
2
302 km
19 Kamshet (KMST)
00:29
00:31
2 min
2
311 km
20 Lonavala (LNL)
01:13
01:15
2 min
2
327 km
21 Khandala (KAD)
01:18
01:20
2 min
2
331 km
22 Karjat (KJT)
01:53
01:55
2 min
2
355 km
23 Badlapur (BUD)
02:28
02:30
2 min
2
388 km
24 Ambarnath (ABH)
02:38
02:40
2 min
2
395 km
25 Ulhasnagar (ULNR)
02:43
02:45
2 min
2
398 km
26 Kalyan Jn (KYN)
02:55
03:00
5 min
2
402 km
27 Thane (TNA)
03:28
03:30
2 min
2
422 km
28 Dadar (DR)
03:58
04:00
2 min
2
446 km
29 Mumbai Cst (CSTM)
04:25
0
2
455 km

Train Mumbai Fast Pass -51034 from to passes through following stations:


Sainagar Shirdi, Puntamba, Belapur, Rahuri, Ahmadnagar, Visapur, Daund Jn, Uruli, Pune Jn, Sivajinagar, Khadki, Dapodi, Pimpri, Chinchvad, Akurdi, Dehu Road, Talegaon, Vadgaon, Kamshet, Lonavala, Khandala, Karjat, Badlapur, Ambarnath, Ulhasnagar, Kalyan Jn, Thane, Dadar, Mumbai Cst,