Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Guwahati Rajdhani - 12236


  ()
1 New Delhi (NDLS)
09:30
0
1
0 km
2 Moradabad (MB)
12:15
12:20
5 min
1
167 km
3 Bareilly (BE)
13:40
13:45
5 min
1
258 km
4 Lucknow (LKO)
17:25
17:35
10 min
1
493 km
5 Varanasi Jn (BSB)
22:15
22:25
10 min
1
776 km
6 Ballia (BUI)
00:30
00:35
5 min
2
916 km
7 Chhapra (CPR)
01:55
02:00
5 min
2
981 km
8 Hajipur Jn (HJP)
03:06
03:08
2 min
2
1040 km
9 Muzaffarpur Jn (MFP)
04:10
04:15
5 min
2
1094 km
10 Samastipur Jn (SPJ)
05:05
05:10
5 min
2
1146 km
11 Katihar Jn (KIR)
08:35
08:45
10 min
2
1355 km
12 Kishanganj (KNE)
10:08
10:10
2 min
2
1451 km
13 New Jalpaiguri (NJP)
11:45
12:05
20 min
2
1539 km
14 New Cooch Behar (NCB)
14:00
14:02
2 min
2
1665 km
15 New Alipurdaur (NOQ)
14:19
14:21
2 min
2
1683 km
16 Kokrajhar (KOJ)
15:14
15:16
2 min
2
1762 km
17 New Bongaigaon (NBQ)
16:00
16:02
2 min
2
1790 km
18 Guwahati (GHY)
19:00
0
2
1947 km

Train Guwahati Rajdhani -12236 from to passes through following stations:


New Delhi, Moradabad, Bareilly, Lucknow, Varanasi Jn, Ballia, Chhapra, Hajipur Jn, Muzaffarpur Jn, Samastipur Jn, Katihar Jn, Kishanganj, New Jalpaiguri, New Cooch Behar, New Alipurdaur, Kokrajhar, New Bongaigaon, Guwahati,