Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Gujarat Express - 19011


  ()
1 Mumbai Central (BCT)
05:45
0
1
0 km
2 Dadar (DDR)
05:55
05:57
2 min
1
6 km
3 Borivali (BVI)
06:25
06:27
2 min
1
30 km
4 Boisar (BOR)
07:24
07:26
2 min
1
99 km
5 Dahanu Road (DRD)
07:46
07:48
2 min
1
120 km
6 Umbargam Road (UBR)
08:08
08:10
2 min
1
140 km
7 Vapi (VAPI)
08:41
08:43
2 min
1
170 km
8 Udvada (UVD)
08:52
08:54
2 min
1
178 km
9 Valsad (BL)
09:13
09:15
2 min
1
194 km
10 Bilimora Jn (BIM)
09:33
09:35
2 min
1
212 km
11 Navsari (NVS)
09:51
09:53
2 min
1
233 km
12 Surat (ST)
10:28
10:33
5 min
1
263 km
13 Kim (KIM)
10:53
10:55
2 min
1
286 km
14 Kosamba Jn (KSB)
11:03
11:05
2 min
1
294 km
15 Ankleshwar Jn (AKV)
11:19
11:21
2 min
1
312 km
16 Bharuch Jn (BH)
11:34
11:36
2 min
1
322 km
17 Miyagam Karjan (MYG)
12:05
12:07
2 min
1
362 km
18 Vadodara Jn (BRC)
12:40
12:45
5 min
1
392 km
19 Anand Jn (ANND)
13:17
13:19
2 min
1
427 km
20 Nadiad Jn (ND)
13:38
13:40
2 min
1
446 km
21 Mhmdvd Kheda Rd (MHD)
13:55
13:57
2 min
1
463 km
22 Barejadi (BJD)
14:16
14:18
2 min
1
475 km
23 Maninagar (MAN)
14:30
14:32
2 min
1
488 km
24 Ahmedabad Jn (ADI)
15:05
0
1
491 km

Train Gujarat Express -19011 from to passes through following stations:


Mumbai Central, Dadar, Borivali, Boisar, Dahanu Road, Umbargam Road, Vapi, Udvada, Valsad, Bilimora Jn, Navsari, Surat, Kim, Kosamba Jn, Ankleshwar Jn, Bharuch Jn, Miyagam Karjan, Vadodara Jn, Anand Jn, Nadiad Jn, Mhmdvd Kheda Rd, Barejadi, Maninagar, Ahmedabad Jn,