Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Vishakapatnam Garib Rath - 12740


  ()
1 Secunderabad Jn (SC)
20:15
0
1
0 km
2 Warangal (WL)
22:10
22:12
2 min
1
142 km
3 Khammam (KMT)
23:35
23:37
2 min
1
250 km
4 Vijayawada Jn (BZA)
01:40
01:55
15 min
2
351 km
5 Eluru (EE)
02:41
02:42
1 min
2
410 km
6 Rajamundry (RJY)
04:06
04:08
2 min
2
500 km
7 Samalkot Jn (SLO)
04:46
04:47
1 min
2
551 km
8 Anakapalle (AKP)
06:24
06:25
1 min
2
668 km
9 Vishakapatnam (VSKP)
07:30
0
2
701 km

Train Vishakapatnam Garib Rath -12740 from to passes through following stations:


Secunderabad Jn, Warangal, Khammam, Vijayawada Jn, Eluru, Rajamundry, Samalkot Jn, Anakapalle, Vishakapatnam,