Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Vishakapatnam Garib Rath - 12739


  ()
1 Vishakapatnam (VSKP)
20:30
0
1
0 km
2 Anakapalle (AKP)
21:17
21:18
1 min
1
34 km
3 Samalkot Jn (SLO)
22:36
22:37
1 min
1
151 km
4 Rajamundry (RJY)
23:31
23:33
2 min
1
201 km
5 Eluru (EE)
00:38
00:39
1 min
2
291 km
6 Vijayawada Jn (BZA)
02:10
02:25
15 min
2
351 km
7 Khammam (KMT)
03:39
03:41
2 min
2
452 km
8 Warangal (WL)
05:18
05:20
2 min
2
559 km
9 Secunderabad Jn (SC)
08:10
0
2
701 km

Train Vishakapatnam Garib Rath -12739 from to passes through following stations:


Vishakapatnam, Anakapalle, Samalkot Jn, Rajamundry, Eluru, Vijayawada Jn, Khammam, Warangal, Secunderabad Jn,