Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Orissa S Krnti - 12820


  ()
1 New Delhi (NDLS)
07:10
0
1
0 km
2 Kanpur Central (CNB)
13:15
13:30
15 min
1
440 km
3 Tatanagar Jn (TATA)
04:45
04:50
5 min
2
1341 km
4 Kharagpur Jn (KGP)
06:35
07:00
25 min
2
1475 km
5 Jaleswar (JER)
07:58
08:00
2 min
2
1546 km
6 Balasore (BLS)
08:40
08:42
2 min
2
1594 km
7 Soro (SORO)
09:08
09:10
2 min
2
1627 km
8 Bhadrakh (BHC)
09:48
09:50
2 min
2
1656 km
9 Jajpur K Road (JJKR)
10:23
10:25
2 min
2
1699 km
10 Cuttack (CTC)
11:21
11:26
5 min
2
1771 km
11 Bhubaneswar (BBS)
12:10
0
2
1799 km

Train Orissa S Krnti -12820 from to passes through following stations:


New Delhi, Kanpur Central, Tatanagar Jn, Kharagpur Jn, Jaleswar, Balasore, Soro, Bhadrakh, Jajpur K Road, Cuttack, Bhubaneswar,