Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Uttaranchal Express - 9265


  ()
1 Okha (OKHA)
07:25
0
1
0 km
2 Dwarka (DWK)
07:53
07:55
2 min
1
29 km
3 Khambhaliya (KMBL)
09:11
09:13
2 min
1
114 km
4 Jamnagar (JAM)
10:22
10:24
2 min
1
168 km
5 Hapa (HAPA)
10:39
10:41
2 min
1
177 km
6 Rajkot Jn (RJT)
12:10
12:15
5 min
1
253 km
7 Surendranagar (SUNR)
14:33
14:35
2 min
1
369 km
8 Viramgam Jn (VG)
16:08
16:10
2 min
1
434 km
9 Mahesana Jn (MSH)
17:33
17:35
2 min
1
499 km
10 Unjha (UJA)
17:52
17:54
2 min
1
521 km
11 Siddhpur (SID)
18:07
18:09
2 min
1
534 km
12 Palanpur Jn (PNU)
19:18
19:20
2 min
1
564 km
13 Abu Road (ABR)
20:03
20:13
10 min
1
617 km
14 Falna (FA)
21:39
21:41
2 min
1
715 km
15 Beawar (BER)
23:49
23:51
2 min
1
869 km
16 Ajmer Jn (AII)
01:20
01:30
10 min
2
922 km
17 Jaipur (JP)
03:50
04:00
10 min
2
1056 km
18 Alwar (AWR)
05:56
05:58
2 min
2
1207 km
19 Khairthal (KRH)
06:17
06:19
2 min
2
1234 km
20 Rewari (RE)
08:41
08:43
2 min
2
1281 km
21 Gurgaon (GGN)
09:21
09:23
2 min
2
1332 km
22 Delhi Cantt (DEC)
09:48
09:50
2 min
2
1349 km
23 Delhi S Rohilla (DEE)
10:08
10:10
2 min
2
1359 km
24 New Delhi (NDLS)
10:45
11:30
45 min
2
1364 km
25 Ghaziabad (GZB)
12:08
12:10
2 min
2
1388 km
26 Meerut City (MTC)
12:50
12:52
2 min
2
1435 km
27 Muzaffarnagar (MOZ)
13:36
13:38
2 min
2
1490 km
28 Deoband (DBD)
13:58
14:00
2 min
2
1514 km
29 Tapri (TPZ)
14:45
14:47
2 min
2
1542 km
30 Roorkee (RK)
16:03
16:05
2 min
2
1583 km
31 Haridwar Jn (HW)
16:47
16:57
10 min
2
1629 km
32 Dehradun (DDN)
19:00
0
2
1680 km

Train Uttaranchal Express -9265 from Okha to Dehradun passes through following stations:


Okha, Dwarka, Khambhaliya, Jamnagar, Hapa, Rajkot Jn, Surendranagar, Viramgam Jn, Mahesana Jn, Unjha, Siddhpur, Palanpur Jn, Abu Road, Falna, Beawar, Ajmer Jn, Jaipur, Alwar, Khairthal, Rewari, Gurgaon, Delhi Cantt, Delhi S Rohilla, New Delhi, Ghaziabad, Meerut City, Muzaffarnagar, Deoband, Tapri, Roorkee, Haridwar Jn, Dehradun,