Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Narasapur Tirupati Express - 17404


  ()
1 Narasapur (NS)
17:20
0
1
0 km
2 Palakollu (PKO)
17:31
17:32
1 min
1
9 km
3 Viravasaram (VVM)
17:44
17:45
1 min
1
19 km
4 Bhimavaram Jn (BVRM)
18:15
18:20
5 min
1
30 km
5 Bhimavaram Town (BVRT)
18:24
18:25
1 min
1
32 km
6 Akividu (AKVD)
18:45
18:46
1 min
1
50 km
7 Kaikolur (KKLR)
19:05
19:06
1 min
1
67 km
8 Gudivada Jn (GDV)
20:05
20:25
20 min
1
96 km
9 Tarigoppula (TGU)
20:44
20:45
1 min
1
114 km
10 Vijayawada Jn (BZA)
21:20
21:40
20 min
1
139 km
11 Tenali Jn (TEL)
22:09
22:10
1 min
1
171 km
12 Bapatla (BPP)
22:43
22:44
1 min
1
213 km
13 Chirala (CLX)
22:55
22:58
3 min
1
228 km
14 Ongole (OGL)
23:40
23:41
1 min
1
277 km
15 Kavali (KVZ)
00:27
00:28
1 min
2
343 km
16 Nellore (NLR)
01:04
01:05
1 min
2
394 km
17 Gudur Jn (GDR)
02:43
02:45
2 min
2
432 km
18 Vendodu (VDD)
03:02
03:03
1 min
2
451 km
19 Venkatagiri (VKI)
03:15
03:16
1 min
2
468 km
20 Sri Kalahasti (KHT)
03:36
03:37
1 min
2
492 km
21 Renigunta Jn (RU)
04:05
04:07
2 min
2
515 km
22 Tirupati (TPTY)
04:35
0
2
525 km

Train Narasapur Tirupati Express -17404 from to passes through following stations:


Narasapur, Palakollu, Viravasaram, Bhimavaram Jn, Bhimavaram Town, Akividu, Kaikolur, Gudivada Jn, Tarigoppula, Vijayawada Jn, Tenali Jn, Bapatla, Chirala, Ongole, Kavali, Nellore, Gudur Jn, Vendodu, Venkatagiri, Sri Kalahasti, Renigunta Jn, Tirupati,