Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Malani Express - 4060A


  ()
1 Barmer (BME)
18:30
0
1
0 km
2 Utarlai (UTL)
18:39
18:41
2 min
1
11 km
3 Baytu (BUT)
19:08
19:10
2 min
1
47 km
4 Balotra Jn (BLT)
19:44
19:46
2 min
1
97 km
5 Samdhari Jn (SMR)
20:15
20:20
5 min
1
130 km
6 Luni Jn (LUNI)
20:55
20:58
3 min
1
178 km
7 Basni (BANE)
21:27
21:29
2 min
1
203 km
8 Jodhpur Jn (JU)
21:50
22:30
40 min
1
210 km
9 Raika Bagh (RKB)
22:33
22:36
3 min
1
212 km
10 Gotan (GOTN)
23:42
23:44
2 min
1
294 km
11 Merta Road Jn (MTD)
00:05
00:10
5 min
2
314 km
12 Degana Jn (DNA)
00:42
00:44
2 min
2
359 km
13 Makrana Jn (MKN)
01:36
01:38
2 min
2
403 km
14 Nawa City (NAC)
02:07
02:09
2 min
2
432 km
15 Phulera Jn (FL)
03:53
03:55
2 min
2
467 km
16 Asalpur Jobner (JOB)
04:15
04:17
2 min
2
485 km
17 Jaipur (JP)
04:50
05:00
10 min
2
522 km
18 Gandhinagar Jpr (GADJ)
05:06
05:08
2 min
2
528 km
19 Dausa (DO)
05:49
05:51
2 min
2
583 km
20 Bandikui Jn (BKI)
06:14
06:16
2 min
2
612 km
21 Baswa (BU)
06:27
06:29
2 min
2
625 km
22 Rajgarh (RHG)
06:39
06:41
2 min
2
637 km
23 Malakhera (MKH)
06:56
06:58
2 min
2
654 km
24 Alwar (AWR)
07:17
07:19
2 min
2
673 km
25 Khairthal (KRH)
07:40
07:42
2 min
2
700 km
26 Harsauli (HSI)
07:49
07:51
2 min
2
708 km
27 Bawal (BWL)
08:09
08:11
2 min
2
732 km
28 Rewari (RE)
09:06
09:08
2 min
2
747 km
29 Pataudi Road (PTRD)
09:28
09:30
2 min
2
768 km
30 Garhi Harsaru (GHH)
09:45
09:47
2 min
2
789 km
31 Gurgaon (GGN)
09:56
09:58
2 min
2
798 km
32 Palam (PM)
10:10
10:12
2 min
2
801 km
33 Delhi Cantt (DEC)
10:18
10:20
2 min
2
815 km
34 Delhi S Rohilla (DEE)
10:41
10:43
2 min
2
825 km
35 Delhi (DLI)
11:05
0
2
829 km

Train Malani Express -4060A from Barmer to Delhi passes through following stations:


Barmer, Utarlai, Baytu, Balotra Jn, Samdhari Jn, Luni Jn, Basni, Jodhpur Jn, Raika Bagh, Gotan, Merta Road Jn, Degana Jn, Makrana Jn, Nawa City, Phulera Jn, Asalpur Jobner, Jaipur, Gandhinagar Jpr, Dausa, Bandikui Jn, Baswa, Rajgarh, Malakhera, Alwar, Khairthal, Harsauli, Bawal, Rewari, Pataudi Road, Garhi Harsaru, Gurgaon, Palam, Delhi Cantt, Delhi S Rohilla, Delhi,