Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Machelipatnam Tirupati Express - 17402


  ()
1 Machelipatnam (MTM)
19:00
0
1
0 km
2 Chilakalapudi (CLU)
19:06
19:07
1 min
1
5 km
3 Pedana (PAV)
19:16
19:17
1 min
1
11 km
4 Vadlamannadu (VMD)
19:24
19:25
1 min
1
18 km
5 Kavutaram (KVM)
19:32
19:33
1 min
1
23 km
6 Gudlavalleru (GVL)
19:37
19:38
1 min
1
26 km
7 Gudivada Jn (GDV)
19:55
20:25
30 min
1
37 km
8 Tarigoppula (TGU)
20:44
20:45
1 min
1
55 km
9 Vijayawada Jn (BZA)
21:20
21:40
20 min
1
81 km
10 Tenali Jn (TEL)
22:09
22:10
1 min
1
112 km
11 Bapatla (BPP)
22:43
22:44
1 min
1
155 km
12 Chirala (CLX)
22:56
22:58
2 min
1
170 km
13 Ongole (OGL)
23:40
23:41
1 min
1
219 km
14 Kavali (KVZ)
00:27
00:28
1 min
2
285 km
15 Nellore (NLR)
01:04
01:05
1 min
2
335 km
16 Gudur Jn (GDR)
02:43
02:45
2 min
2
374 km
17 Vendodu (VDD)
03:02
03:03
1 min
2
393 km
18 Venkatagiri (VKI)
03:15
03:16
1 min
2
409 km
19 Sri Kalahasti (KHT)
03:36
03:37
1 min
2
434 km
20 Renigunta Jn (RU)
04:05
04:07
2 min
2
457 km
21 Tirupati (TPTY)
04:35
0
2
467 km

Train Machelipatnam Tirupati Express -17402 from to passes through following stations:


Machelipatnam, Chilakalapudi, Pedana, Vadlamannadu, Kavutaram, Gudlavalleru, Gudivada Jn, Tarigoppula, Vijayawada Jn, Tenali Jn, Bapatla, Chirala, Ongole, Kavali, Nellore, Gudur Jn, Vendodu, Venkatagiri, Sri Kalahasti, Renigunta Jn, Tirupati,