Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Jodhpur Puri Express - 18474


  ()
1 Jodhpur Jn (JU)
13:00
0
1
0 km
2 Merta Road Jn (MTD)
14:35
14:40
5 min
1
105 km
3 Degana Jn (DNA)
14:48
14:50
2 min
1
149 km
4 Makrana Jn (MKN)
15:50
15:52
2 min
1
193 km
5 Phulera Jn (FL)
17:58
18:00
2 min
1
258 km
6 Jaipur (JP)
19:20
19:40
20 min
1
313 km
7 Sawai Madhopur (SWM)
21:30
21:40
10 min
1
444 km
8 Kota Jn (KOTA)
22:55
23:05
10 min
1
552 km
9 Vikramgarh Alot (VMA)
01:12
01:14
2 min
2
737 km
10 Nagda Jn (NAD)
02:25
02:50
25 min
2
777 km
11 Ujjain Jn (UJN)
03:45
03:55
10 min
2
832 km
12 Shujalpur (SJP)
05:24
05:26
2 min
2
935 km
13 Bhopal Jn (BPL)
07:10
07:20
10 min
2
1015 km
14 Habibganj (HBJ)
07:30
07:32
2 min
2
1021 km
15 Itarsi Jn (ET)
09:20
09:25
5 min
2
1107 km
16 Betul (BZU)
10:59
11:01
2 min
2
1214 km
17 Pandhurna (PAR)
12:18
12:20
2 min
2
1300 km
18 Nagpur (NGP)
14:00
14:55
55 min
2
1404 km
19 Bhandara Road (BRD)
15:47
15:49
2 min
2
1466 km
20 Gondia Jn (G)
16:46
16:48
2 min
2
1534 km
21 Raj Nandgaon (RJN)
18:04
18:06
2 min
2
1638 km
22 Durg (DURG)
18:50
18:55
5 min
2
1668 km
23 Raipur Jn (R)
19:35
19:45
10 min
2
1705 km
24 Bhatapara (BYT)
20:33
20:35
2 min
2
1769 km
25 Bilaspur Jn (BSP)
21:40
22:10
30 min
2
1815 km
26 Champa (CPH)
22:53
22:58
5 min
2
1868 km
27 Sakti (SKT)
23:17
23:19
2 min
2
1898 km
28 Raigarh (RIG)
23:50
23:52
2 min
2
1947 km
29 Brajrajnagar (BRJN)
00:35
00:37
2 min
3
2008 km
30 Jharsuguda Jn (JSG)
01:35
01:55
20 min
3
2021 km
31 Sambalpur (SBP)
03:00
03:20
20 min
3
2069 km
32 Rairakhol (RAIR)
04:30
04:32
2 min
3
2140 km
33 Angul (ANGL)
06:28
06:30
2 min
3
2225 km
34 Talcher Road (TLHD)
06:41
06:43
2 min
3
2237 km
35 Dhenkanal (DNKL)
07:33
07:35
2 min
3
2286 km
36 Cuttack (CTC)
09:20
09:25
5 min
3
2343 km
37 Bhubaneswar (BBS)
10:15
10:20
5 min
3
2370 km
38 Khurda Road Jn (KUR)
10:50
11:00
10 min
3
2389 km
39 Sakhi Gopal (SIL)
11:41
11:43
2 min
3
2417 km
40 Puri (PURI)
12:25
0
3
2433 km

Train Jodhpur Puri Express -18474 from to passes through following stations:


Jodhpur Jn, Merta Road Jn, Degana Jn, Makrana Jn, Phulera Jn, Jaipur, Sawai Madhopur, Kota Jn, Vikramgarh Alot, Nagda Jn, Ujjain Jn, Shujalpur, Bhopal Jn, Habibganj, Itarsi Jn, Betul, Pandhurna, Nagpur, Bhandara Road, Gondia Jn, Raj Nandgaon, Durg, Raipur Jn, Bhatapara, Bilaspur Jn, Champa, Sakti, Raigarh, Brajrajnagar, Jharsuguda Jn, Sambalpur, Rairakhol, Angul, Talcher Road, Dhenkanal, Cuttack, Bhubaneswar, Khurda Road Jn, Sakhi Gopal, Puri,